Termedia.pl
 
 
eISSN: 2449-9382
ISSN: 1730-2935
Menedżer Zdrowia
Current issue Archive About the journal Abstracting and indexing Subscription Contact Instructions for authors
6/2003
 
Share:
Share:
more
 
 
abstract:

Profesjonalny partner w interesach

Izabela Iwaniak

Online publish date: 2003/12/17
View full text
Get citation
ENW
EndNote
BIB
JabRef, Mendeley
RIS
Papers, Reference Manager, RefWorks, Zotero
AMA
APA
Chicago
Harvard
MLA
Vancouver
 
Rozmowa z zastępcą dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych Uniwersyteckiego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego w Zakopanem Maciejem Frączkiem

W jaki sposób doszło do współpracy między szpitalem a Dalkia Termika S.A.?


Początek działalności firmy Dalkia Termika S.A. w Uniwersyteckim Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym w Zakopanem przypadł na rok 2000.
Wówczas w wyniku postępowania przetargowego, Dalkia przeprowadziła modernizację systemu ciepłowniczego naszego szpitala. Inwestycję tę Dalkia sfinansowała z własnych środków.

Na czym polega działalność Dalkia Termika S.A. na rzecz szpitala w Zakopanem?

Początkowo Dalkia Termika S.A. była projektantem i wykonawcą, a obecnie prowadzi eksploatację kotłowni gazowo-olejowej dla zespołu obiektów szpitalnych w Zakopanem. Sezon grzewczy ze względu na surowy, górski klimat Zakopanego jest dość długi. Rozpoczyna się bowiem we wrześniu i kończy w kwietniu. Łącznie trwa 8 miesięcy, w czasie których Dalkia Termika S.A. w sposób ciągły produkuje i dostarcza energię cieplną dla potrzeb centralnego ogrzewania oraz wytwarzania ciepłej wody użytkowej na rzecz naszej placówki.

Dlaczego powierzono Dalkia Termika S.A. taki właśnie zakres usług energetycznych? Czy szpital nie mógł prowadzić działalności w tej dziedzinie własnymi siłami?

Szpital w Zakopanem rozpoczął swoją działalność ponad 70 lat temu, w 1931 roku. Kotłownia podlegała wielokrotnym remontom i modernizacjom. Pod koniec lat 90. ubiegłego stulecia jej stan osiągnął poziom krytyczny, zarówno pod względem technicznym, jak i pod względem efektywności ekonomicznej. Wtedy energia cieplna była wytwarzana na bazie 6 kotłów typu ECA IV. Przewidywany koszt modernizacji systemu ciepłowniczego przekraczał możliwości finansowe szpitala. Poszukiwaliśmy więc doświadczonego partnera, który przejąłby od nas działalność wspomagającą w zakresie dostaw energii cieplnej. Z tej przyczyny ogłoszono postępowanie przetargowe, które doprowadziło do wyboru firmy Dalkia Termika S.A., która prowadzi eksploatację kotłowni zgodnie z zawartą na 10 lat umową eksploatacyjną.

Co wpłynęło na wybór Dalkia Termika S.A.?

Dalkia Termika S.A. przedstawiła ofertę, która potwierdzała możliwość realizacji zadania...


View full text...
FEATURED PRODUCTS
JOURNALS
Kurier Medyczny
Quick links
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe