Twój start-up edukacyjny może być zrealizowany – rusza międzynarodowy program Sanoma Learning Lab

Udostępnij:
Masz pomysł na innowację edukacyjną? To może być aplikacja komputerowa, ciekawa strona internetowa albo po prostu jakiś sposób na wzrost skuteczności nauczania. Po raz pierwszy polscy nauczyciele, pracownicy naukowi i studenci mogą uczestniczyć w międzynarodowym programie i tworzeniu innowacyjnych rozwiązań, które mogą wpłynąć na skuteczność nauczania.
Sanoma Learning Lab to program mający na celu stworzenie innowacyjnych rozwiązań dla edukacji, które przyczynią się do poprawy wyników nauki, większej efektywności nauczania oraz wzrostu zaangażowania uczniów w proces kształcenia się. Do programu zostali zaproszeni uczestnicy z 5 krajów europejskich: Polski, Holandii, Belgii, Szwecji i Finlandii.
- Przykładamy olbrzymią wagę do zrozumienia wyzwań stojących przed nauczycielami, uczniami, szkołą i stale poszukujemy najskuteczniejszych rozwiązań. Ten program jest wyjątkowy, ponieważ to ludzie będący najbliżej procesu nauczania – nauczyciele, studenci mają głos decydujący w zakresie proponowania rozwiązań, które ich zdaniem najskuteczniej mogą wpłynąć na efektywność i jakość nauczania. Dostają możliwość pozyskania cennej wiedzy z dziedziny innowacji, dopracowania swojego pomysłu, a także szansę wdrożenia go w życie – mówi Marcin Wojtyński, dyrektor ds. strategii w wydawnictwie Nowa Era, które wspólnie z Young Digital Planet realizuje program w Polsce.

Innowacyjne podejście w tworzeniu nowych rozwiązań edukacyjnych
Uczestnicy programu będą działać w oparciu o model start-up’owy, w małych wielozadaniowych zespołach, pod kierunkiem specjalistów Grupy Sanoma.
Zostaną również wdrożeni w nowoczesne trendy w edukacji, aby mogli rozwijać swoje pomysły w oparciu o najnowsze osiągnięcia, pod okiem światowej klasy mentorów oraz liderów rynku edukacyjnego. Każdy pomysł jest omawiany w swego rodzaju „burzy mózgów”. Udział w webinariach oraz praca w zespołach wymagają znajomości języka angielskiego w stopniu pozwalającym na swobodną konwersację z uczestnikami programu z innych państw.

Jak zgłosić się do programu Sanoma Learning Lab?


Do programu Sanoma Learning Lab mogą zgłaszać się nauczyciele, dyrektorzy szkół, studenci i wykładowcy akademiccy. Aplikacje przyjmowane są do 24 sierpnia 2014 r. na stronie www.sanomalearninglab.com. W formularzu zgłoszeniowym należy opisać krótko swój innowacyjny pomysł dotyczący konkretnego produktu lub samego procesu uczenia. Program Sanoma Learning Lab potrwa od września do grudnia 2014 r. Swój start będzie miał w Gdańsku, w piątek 3 października 2014 roku. W okresie październik – listopad odbędzie się 5 wykładów online pod okiem międzynarodowych specjalistów, a uczestnicy będą przygotowywali zadania domowe.
Zamknięcie tej części nastąpi podczas podsumowania w Warszawie 21 listopada. W jego trakcie zostaną wybrane dwa najlepsze pomysły, które wejdą do finału Sanoma Learning Lab i zmierzą się z pomysłami uczestników z Belgii, Finlandii, Holandii i Szwecji (do finału przejdzie razem 10 pomysłów).

Prototypy będą przygotowywane podczas tzw. Bootcampu, który odbędzie się w Amsterdamie, pomiędzy 15 a 19 grudnia. Wszystkie projekty mogą być skomercjalizowane i na najciekawsze pomysły czekają nagrody po 10 000 Euro. Ważne jest również to, że Sanoma Learning Lab pokrywa koszty wyjazdu do Warszawy, a uczestnikom Bootcampu zapewnione są noclegi, transport i wyżywienie w Amsterdamie.

W Polsce program Sanoma Learning Lab realizowany jest przez wydawnictwo edukacyjne Nowa Era oraz firmę Young Digital Planet.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.