Co z wdrożeniem elektronicznej dokumentacji medycznej? Jest kłopot

Udostępnij:
CSIOZ i NFZ przeprowadziło badanie, którego przedmiotem było pozyskanie informacji o stanie zaawansowania prac związanych z wdrożenia elektronicznej dokumentacji medycznej. Wniosek? Nie jest dobrze. Tylko 35 procent szpitali i przychodni jest przygotowanych. A taki obowiązek wdrożenia wchodzi w życie 1 stycznia 2018 roku!
Dokument „Badanie stopnia przygotowania podmiotów wykonujących działalność leczniczą do obowiązków wynikających z ustawy z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia" obrazuje aktualny stan informatyzacji podmiotów leczniczych w Polsce.

W raporcie czytamy, że ponad 35 procent ankietowanych szpitali i przychodni jest przygotowana do prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej, a blisko 15 procent placówek może ją prowadzić jedynie częściowo. Oznacza to, że w porównaniu z ubiegłym rokiem przybyło 10 procent szpitali przygotowanych do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej. Z kolei o połowę spadła liczba szpitali i przychodni, które deklarują częściowe przygotowanie do wdrożenia nowych rozwiązań.

Raport "Badanie stopnia przygotowania podmiotów wykonujących działalność leczniczą do obowiązków wynikających z ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia" w całości dostępny na stronie CSIOZ w zakładce: "Wyniki drugiej edycji badania ankietowego dotyczącego stopnia informatyzacji podmiotów wykonujących działalność leczniczą"
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.