Zwolnionych w branży farmaceutycznej coraz więcej

Udostępnij:
EP Vantage sprawdziła raporty finansowe największych producentów farmaceutycznych na świecie z końca 2016 roku. Wynika z nich, że jedynie trzy koncerny ze światowej czołówki stworzyły dodatkowe miejsca pracy. Aż pięć zmniejszyło liczbę zatrudnionych.
Według danych opublikowanych na stronie internetowej "FiercePharma" w branży farmaceutycznej pracuje 866 179 pracowników. Trzech producentów zwiększyło liczbę etatów w swoich placówkach, trzech zachowało tę samą liczbą pracowników, a pięć z globalnych liderów zredukowało liczbę etatów. Ogólna liczba pracowników grupy zmniejszyła się o jeden procent.

Największy wzrost liczby zatrudnionych zanotowała firma AbbVie. Stworzyła około dwa tysiące dodatkowych miejsc pracy. Do końca 2016 liczba pracowników wzrosła do 30 tysięcy pracowników zgodnie z dokumentami Komisji Papierów Wartościowych.

Na drugim miejscu wśród powiększających się pod względem sieci pracowników firm znalazło się Roche. Trzyprocentowy wzrost liczby pracowników przełożył się na 2300 dodatkowych miejsc pracy. Pod koniec ubiegłego roku firma zatrudniała 94 052 pracowników.

Eli Lilly zwiększyła liczbę miejsc pracy o dodatkowe dwa procent. Pod koniec 2016 roku firma zatrudniała 41 957 pracowników przekraczając tym samym nieznacznie poziom zatrudnionych z 2006 roku.

Największym firmą, mimo zwolnień na poziomie jednego procenta, pozostaje Johnson&Johnson. W grudniu 2016 roku zatrudniała 126 400 pracowników.

Najwięcej zwolnień było w firmie Sanofi. Ośmioprocentowa zmniejszenie liczby pracowników przyczyniło się do spadku zatrudnionych z 115 631 do 106 852. Zwalniano również w AstraZeneca, Pfizer i GlaxoSmithKline.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.