GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO NOWE TRENDY

 

POZNAŃ, 08.06.2018 - 09.06.2018

Partnerem warsztatów jest firma  
Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Koledzy,


Mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do uczestnictwa w bezpłatnych
PRAKTYCZNYCH WARSZTATACH pt.:

MINIMALNIE INWAZYJNA CHIRURGIA MIEDNICY MNIEJSZEJ
„KROK PO KROKU”
,

które odbywać się będą w dniu 7.06.2018 roku w Ginekologiczno – Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
pod Honorowym Patronatem Dyrektora Szpitala dr Macieja Sobkowskiego.
Miło mi poinformować Państwa, że moje zaproszenie na tegoroczne Warsztaty przyjęli najwybitniejsi europejscy operatorzy w zakresie Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej (Minimally Invasive Pelvic Surgery) prof. Jean Bernard Dubuisson ze Szwajcarii , dr Henri Clave z Francji oraz dr Friedrich Pauli z Niemiec , którzy w bezpośredniej transmisji multimedialnej z sal operacyjnych przedstawią „krok po kroku” szczegóły technik operacyjnych , z których stosowania znani są nie tylko w Europie, ale i na świecie.

Zamysłem naszym jest, aby Warsztaty były dedykowane lekarzom ginekologom , którzy opanowali już podstawowe techniki w laparoskopii ginekologicznej oraz wszystkim tym Koleżankom i Kolegom , którzy w swej pracy zawodowej planują stosowanie technik Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Ginekologicznej Miednicy Mniejszej.

Podobnie jak w roku ubiegłym zapraszam do wzięcia aktywnego udziału w operacjach , czyli asysty do operacji na salach operacyjnych tych z Państwa, którzy opanowali już następujące techniki operacyjne:
- usunięcie przydatków metodą laparoskopową
- usunięcie mięśniaka macicy metodą laparoskopową
- stosowanie technik waginalnych i laparoskopowych w zakresie rekonstrukcji dna miednicy z
użyciem materiału syntetycznego
- szycie mięśnia macicy metodą laparoskopową

Wśród lekarzy ginekologów spełniających powyższe kryteria , którzy zgłoszą się do aktywnego udziału w operacjach przeprowadzanych podczas Praktycznych Warsztatów Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej wylosowanych zostanie 8 lekarzy bezpośrednio zaangażowanych w procedury operacyjne przy stole operacyjnym.

Pozostałe Koleżanki i Koledzy zgłaszający się na w/w Warsztaty będą mogli obserwować transmisję multimedialną z Sali Wykładowej im. prof. Andrzeja Głydy zlokalizowanej na poziomie BA w naszym Szpitalu – maksymalna liczba osób obecnych na Sali Wykładowej to 30 osób.

Celem dokonania wyboru lekarzy operujących z zaproszonymi ekspertami przygotowaliśmy dla Państwa poniżej zamieszczony Quiz, którego wyniki pozwolą organizatorom zdefiniować osoby uprawnione do AKTYWNEGO UCZESTNICTWA w operacjach.

Wypełnij QUIZ

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

W dniu 1 czerwca 2018 roku pragniemy przesłać do 8 lekarzy uzyskujących najwyższe wyniki w w/w Ouizie zaproszenia do AKTYWNEGO UCZESTNICTWA w Warsztatach.

Mamy ogromną nadzieję, że taka formuła aktywnego udziału w warsztatach, która znalazła już Państwa akceptację zainteresuje Państwa ponownie. My jako organizatorzy postaramy się zapewnić Państwu wysoki poziom merytoryczny i edukacyjny Praktycznych Warsztatów pt.:

MINIMALNIE INWAZYJNA CHIRURGIA MIEDNICY MNIEJSZEJ
„KROK PO KROKU”
,

Udział w warsztatach potwierdzili zaproszeni Goście :
prof. Jean Bernard Dubuisson
prof. Joerg Keckstein dr Burghard Abendstein dr Jean Dubuisson dr Ladina Christoffel


Organizator warsztatów
prof. Maciej Wilczak
Klinika Zdrowia Matki i Dziecka
                                           
Patronat Honorowy
dr med. Maciej Sobkowski
Dyrektor Ginekologiczno-Położniczego
Szpitala Klinicznego UM w Poznaniu
POLECAMY
CZASOPISMA
Przegląd Menopauzalny