GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO NOWE TRENDY

 

POZNAŃ, 08.06.2018 - 09.06.2018Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy!

Mam ogromny zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa na IX edycję Konferencji Ginekologia i Położnictwo Nowe Trendy, która odbywać się będzie w dniach 8–9.06.2018 r. w Poznaniu.
Jednocześnie pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym z Państwa, którzy w ciągu ostatnich lat obdarzyli nas zaufaniem i spośród wielu konferencji wybierali Ginekologię i Położnictwo Nowe Trendy jako „stały punkt” w doskonaleniu swojej wiedzy i nabywaniu nowych umiejętności praktycznych. Państwa obecność zawsze była i nadal jest ogromną inspiracją do poszukiwania aktualnych, interesujących, a przy tym budzących sporo emocji tematów sesji naukowych. To dla nas bardzo ważne, dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby i w tej edycji sprostać Państwa oczekiwaniom.
Miło mi poinformować, że zaproszenie na tegoroczną Konferencję przyjęli najwybitniejsi europejscy specjaliści w dziedzinie minimalnie inwazyjnej chirurgii miednicy mniejszej (Minimally Invasive Pelvic Surgery): prof. Jean-Bernard Dubuisson ze Szwajcarii, dr Henri Clavé z Francji oraz dr Friedrich Pauli z Niemiec. W sesji inaugurującej Konferencję podzielą się oni wynikami swoich badań i doświadczeń w zakresie szczegółów dotyczących technik operacyjnych, z których stosowania znani są nie tylko w Europie, ale i na świecie.
Podczas tegorocznej Konferencji poruszymy również bardzo kontrowersyjne tematy, m.in. problem morcelacji mięśniaków macicy podczas laparoskopii. Ponieważ Państwa zdanie jako praktyków jest dla nas bardzo istotne, zapraszamy do odwiedzenia zakładki „Strefa uczestnika” na stronie Konferencji i wyrażenia swojego stanowiska w tej sprawie. Wyniki uzyskane dzięki Państwa zaangażowaniu zostaną zaprezentowane jako bardzo ważny głos w merytorycznej dyskusji, dlatego z góry dziękujemy za pomoc.
Innym ważnym tematem, jaki poruszymy podczas obrad, są zasady żywienia kobiet ciężarnych. Zagadnienie to stanowi obszar wielu kontrowersji w naszych codziennych relacjach z pacjentkami, do dyskusji zaprosiliśmy więc najwybitniejszych specjalistów w zakresie dietetyki, którzy w oparciu o EBM przedstawią najnowsze wytyczne w tej kwestii.
Zapraszam Państwa również do zainteresowania się Warsztatami Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej, podczas których nasi Goście zaprezentują „na żywo” szczegóły technik, jakimi posługują się w codziennej praktyce zawodowej (dodatkowe informacje znajdują się w zakładce „Warsztaty”).
Oczekując na Państwa obecność, pragnę zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby czas spędzony z nami na długo pozostał w Państwa pamięci. Bardzo serdecznie zapraszam do Poznania.

prof. Maciej Wilczak
Kierownik Naukowy Konferencji
POLECAMY
CZASOPISMA
Przegląd Menopauzalny