VII KONFERENCJA NAUKOWO-SZKOLENIOWA POLSKIEGO TOWARZYSTWA NEUROLOGICZNEGO

 

LUBLIN, 14.09.2022 - 17.09.2022
KONCERT PIOTRA CUGOWSKIEGO

Środa (14 września)

Piotr Cugowski to jeden z najciekawszych męskich głosów w Polsce. W 2001 roku wraz z bratem, Wojtkiem Cugowskim, założył zespół bracia, który zawiesił działalność z końcem 2018 roku. Zespół zagrał setki koncertów w kraju oraz za granicą, wydając 4 albumy studyjne i wprowadzając na radiowe playlisty wiele przebojów, m.in.: „Nad przepaścią”, „Wierzę w lepszy świat”, „Niepisane”, “Za szkłem”, „Po drugiej stronie chmur”, „Missing every moment”.

Piotr Cugowski jest częstym gościem w różnego rodzaju projektach muzycznych. Jego wrażliwość muzyczna oraz swoboda poruszania się po różnorodnych stylach muzycznych sprawiły, iż jest wokalistą bardzo cenionym również poza nurtem rockowym. Dzięki temu współpracował z czołówką polskich artystów oraz z legendami światowej muzyki, m.in.: Jonem Lordem z zespołu Deep Purple czy kanadyjskim wokalistą Garou.

W 2018 roku Piotr został zaangażowany przez telewizję polską do udziału w telewizyjnym show The Voice of Poland w roli trenera wokalnego. Jego wykształcenie muzyczne i duża wiedza merytoryczna sprawiły, że uczestnicy walczący o miano najlepszego głosu w Polsce pracowali z autorytetem w dziedzinie śpiewu, co jednocześnie przełożyło się na jakość artystyczną programu. Z końcem 2018 roku zespół bracia zawiesił działalność, a Piotr Cugowski rozpoczął pracę nad swoją pierwszą solową płytą. Pierwszy singiel ukazał się jeszcze jesienią 2018 roku i miał swoją premierę na antenach wszystkich czołowych stacji radiowych. 6 marca 2019 roku związek producentów audio-video przyznał mu status platynowej płyty.

W 2019 roku ukazała się pierwsza solowa płyta Piotra Cugowskiego pt. “40”. Oprócz utworu “Kto nie kochał” promowały ją piosenki oraz teledyski: “Zostań ze mną”, “Daj mi żyć” i “Takich jak my nie znał świat”.

Koncert finansowany ze środków własnych organizatora oraz firm sponsorów niezrzeszonych w INFARMIE.
Organizator oświadcza że program pozamerytoryczny (rozrywkowy) nie jest sfinansowany ze środków pochodzących od firm członkowskich Izby POLMED lub MedTech Polska
Źródło: https://www.instagram.com/p/CRQ_vDII76l/
WIECZÓR W TEATRZE OSTERWY + koncert Jolanty Sip i Piotra Selima – członków Lubelskiej Federacji Bardów

Piątek (16 września)
50zł brutto (ilość miejsc ograniczona)


Wzniesiony w latach 1884–1886 wg projektu Karola Kozłowskiego gmach lubelskiego teatru należy do najstarszych budynków teatralnych w kraju. Inicjatorami jego budowy byli lubelscy przemysłowcy, bracia Adolf i Juliusz Frickowie, a wznieśli go „Lublinianie – sobie” ze składek społecznych na rzecz spółki cywilnej „Teatr Lubelski”. Otwarty uroczyście 6 lutego 1886 r. był wówczas jednym z najpiękniejszych i najnowocześniejszych teatrów w Europie. Bogata sztukateria i złocenia, malowane plafony westybulu i sali widowiskowej pędzla Feliksa Teplickiego, malowana reprezentacyjna kurtyna autorstwa Naramowskiego i Sandeckiego dopełniały „całości przepychu”.
Źródło: http://lfb.lublin.pl/bardziej-okladka-najnowszej-plyty/
LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW

Piątek (16 września)

Zespół stworzyli i tworzą laureaci najważniejszych festiwali piosenki artystycznej. Jest to więc oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Występuje od maja 1999 roku. Sposobem organizacji pracy przypomina krakowską Piwnicę pod Baranami, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów rocka i popu. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest, że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu. Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot – Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”. Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie i wielokrotnie w Londynie. Swoje płyty grupa wydaje w cyklu dwuletnim, a nagrywa (m. in.) w studio pr. III PR im. Agnieszki Osieckiej,w studio PR Kraków i studio PR Lublin. W roku 2017 grupa wzięła udział w głównym koncercie jubileuszu siedemsetlecia Lublina (obok Beaty Kozidrak, Krzysztofa i Piotra Cugowskich), tworząc libretto przedstawienia i kreując sceny zbiorowe. Wszystkie fonogramy były promowane przez PR, a większość przez TVP pod postacią rejestrowanych.