VII KONFERENCJA NAUKOWO-SZKOLENIOWA POLSKIEGO TOWARZYSTWA NEUROLOGICZNEGO

 

LUBLIN, 14.09.2022 - 17.09.2022


ŚRODA (14 września)

Finansowanie wydarzeń o charakterze rozrywkowym nie pochodzi od innowacyjnych firm farmaceutycznych będących członkami związku INFARMA.


KONFERENCJA PRASOWA- REFORMA NEUROLOGII POLSKIEJ
16.15-17.00


UROCZYSTA INAUGURACJA(SALA A, SALA OPEROWA, POZIOM +1)


17.00-18.00
Powitanie
prof. dr hab. Konrad Rejdak, Prezes Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, kierownik naukowy konferencji
prof. dr hab. Wojciech Załuska, JM Rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Panel dyskusyjny – Stan opieki zdrowotnej w województwie lubelskim na tle kraju i Europy
prowadzenie: dr n. med. Małgorzata Gałązka-Sobotka

Wystąpienia zaproszonych gości:
Maciej Miłkowski - Minister Zdrowia
Marek Konieczny - Doradca Społeczny, w zastępstwie Ministra Edukacji i Nauki, Przemysława Czarnka 
Lech Sprawka - Wojewoda Lubelski
Jarosław Stawiarski - Marszałek Województwa Lubelskiego
Krzysztof Żuk - Prezydent Miasta Lublina
inż. Dariusz Czerwiński prof. uczelni - Prorektor Politechniki Lubelskiej
prof. dr hab n. med. Robert Rejdak - Prorektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie


18.15–19.45
Puchar Polski w "neurologii popularnej" - quiz wiedzy
Przewodniczący: dr hab. n. med. Waldemar Brola
Jury:
prof. dr hab. n. med. Anna Członkowska
prof. dr hab. n. med. Teofan Domżał
prof. dr hab. n. med. Alina Kułakowska
prof. dr hab. n. med. Grzegorz Opala
prof. dr hab. n. med. Konrad Rejdak
prof. dr hab. n. med. Andrzej Szczudlik

19.45–20.45 Poczęstunek

20.45–22.00
Koncert Piotra Cugowskiego



KONCERT PIOTRA CUGOWSKIEGO (SALA A, SALA OPEROWA, POZIOM +1)

Środa (14 września)
50 zł brutto

Piotr Cugowski to jeden z najciekawszych męskich głosów w Polsce. W 2001 roku wraz z bratem, Wojtkiem Cugowskim, założył zespół Bracia, który zawiesił działalność z końcem 2018 r. Zespół zagrał setki koncertów w kraju oraz za granicą, wydał 4 albumy studyjne i wprowadził na radiowe playlisty wiele przebojów, m.in.: „Nad przepaścią”, „Wierzę w lepszy świat”, „Niepisane”, „Za szkłem”, „Po drugiej stronie chmur”, „Missing every moment”.

Piotr Cugowski jest częstym gościem w różnego rodzaju projektach muzycznych. Jego wrażliwość muzyczna oraz swoboda poruszania się po różnorodnych stylach sprawiły, iż jest wokalistą bardzo cenionym również poza nurtem rockowym. Dzięki temu współpracował z czołówką polskich artystów oraz z legendami światowej muzyki, m.in.: Jonem Lordem z zespołu Deep Purple czy kanadyjskim wokalistą Garou.

W 2018 roku został zaangażowany przez telewizję polską do udziału w show The Voice of Poland w roli trenera wokalnego. Jego wykształcenie muzyczne i duża wiedza merytoryczna sprawiły, że uczestnicy walczący o miano najlepszego głosu w Polsce pracowali z autorytetem w dziedzinie śpiewu, co jednocześnie przełożyło się na jakość artystyczną programu. Z końcem 2018 roku zespół Bracia zawiesił działalność, a Piotr Cugowski rozpoczął pracę nad swoją pierwszą solową płytą. Pierwszy singiel ukazał się jeszcze jesienią 2018 roku i miał premierę na antenach wszystkich czołowych stacji radiowych. 6 marca 2019 roku związek producentów audio-video przyznał mu status platynowej płyty.

W 2019 roku ukazała się pierwsza solowa płyta Piotra Cugowskiego pt. „40”. Oprócz utworu „Kto nie kochał” promowały ją piosenki oraz teledyski: „Zostań ze mną”, „Daj mi żyć” i „Takich jak my nie znał świat”.

Koncert finansowany ze środków własnych organizatora oraz firm sponsorów niezrzeszonych w związku INFARMA.
Organizator oświadcza że program pozamerytoryczny (rozrywkowy) nie jest sfinansowany ze środków pochodzących od firm członkowskich Izby POLMED ani MedTech Polska



PIĄTEK  (16 września)

Finansowanie wydarzeń o charakterze rozrywkowym nie pochodzi od innowacyjnych firm farmaceutycznych będących członkami INFARMA.
Zapisy na wieczór w Teatrze Osterwy są możliwe dopiero po zarejestrowaniu się na konferencję.



Źródło: https://www.instagram.com/p/CRQ_vDII76l/
WIECZÓR W TEATRZE OSTERWY + koncert Jolanty Sip i Piotra Selima – członków Lubelskiej Federacji Bardów

Piątek (16 września)
50 zł brutto (liczba miejsc ograniczona)


Wzniesiony w latach 1884–1886 wg projektu Karola Kozłowskiego gmach lubelskiego teatru należy do najstarszych budynków teatralnych w kraju. Inicjatorami jego budowy byli lubelscy przemysłowcy, bracia Adolf i Juliusz Frickowie, a wznieśli go „lublinianie – sobie” ze składek społecznych na rzecz spółki cywilnej „Teatr Lubelski”. Otwarty uroczyście 6 lutego 1886 r. był wówczas jednym z najpiękniejszych i najnowocześniejszych teatrów w Europie. Bogata sztukateria i złocenia, malowane plafony westybulu i sali widowiskowej pędzla Feliksa Teplickiego, malowana reprezentacyjna kurtyna autorstwa Naramowskiego i Sandeckiego dopełniały „całości przepychu”.

Koncert finansowany ze środków własnych organizatora oraz firm sponsorów niezrzeszonych w związku INFARMA.
Organizator oświadcza że program pozamerytoryczny (rozrywkowy) nie jest sfinansowany ze środków pochodzących od firm członkowskich Izby POLMED ani MedTech Polska



Źródło: http://lfb.lublin.pl/bardziej-okladka-najnowszej-plyty/
LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW



Zespół stworzyli i tworzą laureaci najważniejszych festiwali piosenki artystycznej. Jest to więc oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Występuje od maja 1999 roku. Sposobem organizacji pracy przypomina krakowską Piwnicę pod Baranami, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów rocka i popu. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest, że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu. Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot – Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”. Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie i wielokrotnie w Londynie. Swoje płyty grupa wydaje w cyklu dwuletnim, a nagrywa (m. in.) w studio pr. III PR im. Agnieszki Osieckiej,w studio PR Kraków i studio PR Lublin. W roku 2017 grupa wzięła udział w głównym koncercie jubileuszu siedemsetlecia Lublina (obok Beaty Kozidrak, Krzysztofa i Piotra Cugowskich), tworząc libretto przedstawienia i kreując sceny zbiorowe. Wszystkie fonogramy były promowane przez PR, a większość przez TVP w postaci rejestrowanych koncertów.