VIII OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA PUŁAPKI W NEUROLOGII

 

KRAKÓW, 02.12.2022 - 03.12.2022

PROGRAM

 
2
grudnia
Piątek
9:00 - 10:35
Sesja 1
Ból w neurologii cz. 1
Przewodniczący
Izabela Domitrz
prof. dr hab. n. med. Izabela Domitrz
09:00 - 09:30
Neuropatia cukrzycowa
9:30 - 9:50
Ból głowy – punkt widzenia neurologa
Wykładowca
Izabela Domitrz
prof. dr hab. n. med. Izabela Domitrz
9:50 - 10:10
Ból głowy – punkt widzenia fizjoterapeuty
10:10 - 10:30
Wykład sponsorowany firmy
Rimegepant - nowa opcja w leczenia napadów migreny i profilaktyce migreny epizodycznej
10:30 - 10:35
Dyskusja
10:35 - 11:00
Przerwa na kawę
11:00 - 11:45
Sesja 2
Ból w neurologii cz. 2
Przewodniczący
Izabela Domitrz
prof. dr hab. n. med. Izabela Domitrz
11:00 - 11:20
Bóle dyskopatyczne – punkt widzenia neurologa i ortopedy
Wykładowca
prof. dr hab. n. med. Robert Gasik
11:20 - 11:40
Bóle dyskopatyczne – punkt widzenia fizjoterapeuty
Wykładowca
Jakub Stolarski
dr n. med. Jakub Stolarski
11:40 - 12:00
Wykład sponsorowany firmy
Bóle kręgosłupa – od ostrego do przewlekłego. Najnowsze odkrycia i ich potencjał dla medycyny precyzyjnej
12:00 - 12:05
Dyskusja
12:05 - 12:30
Przerwa na kawę
12:30 - 14:10
Sesja 3
Zaburzenia ruchowe
12:30 - 12:50
Rola dysbiozy przewodu pokarmowego w patogenezie choroby Parkinsona
12:50 - 13:10
Czynniki zapalno-immunologiczne w eiopatogenezie choroby Parkinsona – implikacje dla terapii
13:10 - 13:30
Zaburzenia ruchowe w chorobach autoimmunologicznych
13:30 - 14:00
Wykład sponsorowany firmy
Zdemaskuj Parkinsona z firma KRKA – Terapia agonistami dopaminy: dla kogo i kiedy?
14:00 - 14:10
Dyskusja
14:10 - 15:30
Przerwa na lunch
15:30 - 17:00
Sesja 4
Neurologiczne choroby rzadkie u dorosłych pacjentów
Przewodniczący
Joanna Pera
prof. dr hab. n. med. Joanna Pera
15:30 - 15:55
Co nowego w dziedzicznych neuropatiach?
15:55 - 16:25
Nowe możliwości diagnostyki genetycznej w zespołach ataksji i spastyczności (ASS)
Wykładowca
Anna Sułek
dr hab. n. med., prof. uczelni Anna Sułek
16:25 - 16:50
Chodzę coraz gorzej, mam wynik badania genetycznego i co dalej?
Wykładowca
Joanna Pera
prof. dr hab. n. med. Joanna Pera
16:50 - 17:00
Dyskusja
17:00 - 17:30
Przerwa na kawę
17:30 - 18:50
Sesja 5
Padaczka – diagnostyka różnicowa zespołów napadowych
17:30 - 17:50
Rozpoznanie udaru niedokrwiennego mózgu w ostrej fazie. Czy zawsze jest prawidłowe?
17:50 - 18:10
Porażanie Todda – jak łatwo się pomylić
Wykładowca
Joanna Jędrzejczak
dr hab. n. med., prof. nadzw. Joanna Jędrzejczak
18:10 - 18:30
Migrena a padaczka
Wykładowca
Izabela Domitrz
prof. dr hab. n. med. Izabela Domitrz
18:30 - 18:50
Dyskusja
3
grudnia
Sobota
8:30 - 10:00
Sesja 6
Neuroradiologia chorób demielinizacyjnych
Przewodniczący
dr n. med. Tomasz Bulski
Mariusz Furmanek
dr n. med. Mariusz Furmanek
8:30 - 8:55
Radiologiczne rozpoznanie SM
Wykładowca
dr n. med. Tomasz Bulski
8:55 - 9:20
Choroby demielinizacyjne inne niż SM
9:20 - 9:45
Diagnostyka różnicowa – analiza przypadków
Wykładowca
Mariusz Furmanek
dr n. med. Mariusz Furmanek
9:45 - 09:55
Dyskusja
09:55 - 10:20
Przerwa na kawę
10:20 - 11:50
Sesja 7
Rozpoznawanie SM
10:20 - 11:10
Rozpoznawanie SM – teoria i praktyka
11:10 - 11:20
Dyskusja
11:20 - 11:45
Objawy neuropsychologiczne SM
11:45 - 11:50
Dyskusja
11:50 - 12:20
Przerwa na kawę
12:20 - 14:55
Sesja 8
Leczenie SM
12:20 - 12:35
Perspektywy leczenia SM – co wiemy i jakie są najnowsze wytyczne
12:35 - 12:50
Nowe możliwości organizacji leczenia i nowe leki
Wykładowca
lek. Wojciech Wicha
12:50 - 13:10
Wykład sponsorowany firmy
Ozanimod jako lek pierwszego wyboru w leczniu RRMS
13:10 - 13:30
Wykład sponsorowany firmy
Optymalizacja leczenia pacjentów z SM
Wykładowca
dr n. med. Katarzyna Kurowska
13:30 - 13:35
Dyskusja
13:35 - 13:55
Ciąża i SM
Wykładowca
dr n. med. Katarzyna Kurowska
13:55 - 14:25
Wykład sponsorowany -firmy
Ponesimod- nowa opcja terapeutyczna dla pacjentów z RRMS
14:25 - 14:45
Kiedy zaczynać i kiedy kończyć leczenie SM
Wykładowca
dr n. med. Beata Błażejewska-Hyżorek
14:45 - 14:55
Dyskusja
14:55 - 15:00
Zakończenie konferencji