Kto rano wstaje, ten... fizjoterapeutą zostaje

Udostępnij:
Z takiego założenia wychodzą władze poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Dla nich nie liczą się oceny. Żeby w tym roku zostać studentem uczelni, trzeba jedynie wstać wcześniej i w odpowiednim momencie złożyć dokument. Władze stwierdziły, że najważniejsza będzie kolejność składania świadectw. Wśród dostępnych kierunków jest fizjoterapia.
- Żeby dostać się na AWF, w tym roku nie będzie trzeba wykazać się wynikami sportowymi ani dobrymi ocenami z matury. Uczelnia zdecydowała się na system „kto pierwszy, ten lepszy”. O dostaniu na studia będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Studenci obawiają się komitetów kolejkowych, zapowiadają, że czeka ich koczowanie w nocy pod uczelnią, by załapać się na studia. Zapisy rozpoczną się w poszczególne dni o godzinie 8 rano - czytamy na stronie internetowej "Głosu Wielkopolskiego".

Agata Ważydrąg z działu marketingu i karier AWF, w rozmowie z dziennikiem, wyjaśnia decyzję władz uczelni.

- W tym roku AWF po raz pierwszy zdecydował się na zmianę zasad postępowania rekrutacyjnego. Decyzja wynika z danych dotyczących panującego w Polsce niżu demograficznego, ale także ogólnoświatowych trendów pokazujących, jak z roku na rok drastycznie spada liczba osób podejmujących naukę na studiach wyższych - mówi Agata Ważydrąg "Głosowi".

"Menedżer Zdrowia" zapytał przedstawicielkę uczelni czy zasady rekrutacji wpłyną jakość fizjoterapeutów kończących uczelnie. Agata Ważydrąg odpowiedziała: - Tegoroczne zmiany zasad rekrutacji nie wpłyną na poziom wykształcenia absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Aby ukończyć studia licencjackie trzeba odbyć ponad 2900 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych, a także - już na pierwszym roku - zdać egzaminy m.in. z anatomii, biologii medycznej, biochemii czy kinezjologii (zgodnie z wybraną specjalizacją). Poziom kształcenia w akademii się nie zmieni, dlatego nieuzasadnione są jakiekolwiek obawa o pacjentów.

Przeczytaj także inne teksty na temat fizjoterapii. To: "Bartosz Arłukowicz z uśmiechem: Można? Można!" i "Co naprawi medycyna, to popsuje rehabilitacja i fizjoterapia".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.