eISSN: 1897-4309
ISSN: 1428-2526
Contemporary Oncology/Współczesna Onkologia
Current issue Archive Manuscripts accepted About the journal Supplements Addendum Special Issues Editorial board Reviewers Abstracting and indexing Subscription Contact Instructions for authors Ethical standards and procedures
Editorial System
Submit your Manuscript
SCImago Journal & Country Rank
8/2006
vol. 10
 
Share:
Share:

Editorial

Andrzej Mackiewicz

Współcz Onkol (2006) vol. 10; 8
Online publish date: 2006/10/16
Article file
- Wstepniak.pdf  [0.03 MB]
Get citation
 
 
Drodzy Czytelnicy!
Zapraszamy do wzięcia udziału w II Kongresie Onkologii Polskiej, który jest organizowany w Poznaniu w dniach 25–28 października 2006 r. Jest to już drugie spotkanie Federacji Polskich Towarzystw Onkologicznych. Organizacja ta skupia 10 towarzystw naukowych: Polskie Towarzystwo (PT) Onkologiczne, PT Radioterapii Onkologicznej, PT Onkologii Klinicznej, PT Chirurgii Onkologicznej, PT Ginekologii Onkologicznej, PT Onkologii i Hematologii Dziecięcej, PT Neurochirurgów, PT Ortopedyczne i Traumatologiczne, PT Otolaryngologów – Chirurgia Głowy i Szyi, Polską Grupę Badań Nowotworów Głowy i Szyi. Federacja jest odzwierciedleniem interdyscyplinarności dzisiejszej medycyny i odpowiada społecznym zapotrzebowaniom na holistyczne traktowanie chorego. Gwałtowny rozwój biologii molekularnej oraz zaawansowanych technologii leczniczych (terapia genowa, somatyczna terapia komórkowa czy inżynieria tkankowa) stawiają nowe wyzwania i wytyczają kierunki dalszego rozwoju onkologii. Obecnie tylko skojarzone i odpowiednio skoordynowane działania mogą przynieść chorym zysk terapeutyczny. Kongres jest organizowany przez onkologów z Wielkopolskiego Centrum Onkologii i Akademii Medycznej im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Program naukowy natomiast jest w znacznym stopniu wynikiem konsensusu i współpracy członków Federacji. Celem nas wszystkich – obok wykładów typu State-of-the-Art – było stworzenie możliwości prezentacji osiągnięć środowiska onkologicznego w Polsce. Zgłoszone do prezentacji doniesienia były niezależnie oceniane przez 5 recenzentów, którzy przyznawali punkty w skali od 1 do 10, a średnia ocena była podstawą do utworzenia listy rankingowej prac w danej dziedzinie. Dziesięć najwyżej ocenionych doniesień kwalifikowano do prezentacji ustnych w poszczególnych sympozjach. Nie było więc mowy o stronniczości czy szczególnych preferencjach oceniających. Współczesna Onkologia, której zadaniem jest propagowanie osiągnięć polskiej onkologii, jest świadkiem rozwoju tej dziedziny w naszym kraju. Z okazji II Kongresu Onkologii Polskiej oddajemy w Państwa ręce numer specjalny pisma. Mamy nadzieję, że spełni on Państwa oczekiwania, podobnie jak dotychczas cała Współczesna Onkologia. Z dumą chciałbym Państwa poinformować, że w ciągu ostatniego roku artykuły w wersji elektronicznej pisma były pobierane z naszej strony internetowej ponad 48 400 razy, a tylko we wrześniu ponad 5500 razy. Wśród naszych czytelników są również pacjenci, którzy korespondują z autorami artykułów. W imieniu Rady Naukowej, wydawcy i swoim własnym życzę wszystkim czytelnikom owocnych obrad i wielu wrażeń z pobytu w Poznaniu i Wielkopolsce.
Andrzej Mackiewicz
Copyright: © 2006 Termedia Sp. z o. o. This is an Open Access article distributed under the terms of the Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International (CC BY-NC-SA 4.0) License (http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/), allowing third parties to copy and redistribute the material in any medium or format and to remix, transform, and build upon the material, provided the original work is properly cited and states its license.
Quick links
© 2024 Termedia Sp. z o.o.
Developed by Bentus.