IV KONFERENCJA RAK PIERSI - ONKOLOGIA I PLASTYKA

 

POZNAŃ, 20.09.2019 - 21.09.2019

Szanowni Państwo,
Witam i zapraszam na kolejne czwarte już spotkanie pt.: Rak piersi – Onkologia i Plastyka. W poprzednim roku spotkaliśmy się w gronie 250 osób. To był rekord. Z roku na rok było nas więcej. Co będzie w tym, 2019 roku zobaczymy? Cieszy mnie jednak fakt, iż co roku dyskutujemy realne, ważne problemy, które przekładają się na codzienną praktykę kliniczną. Kiedy, co i jak robić, gdy spotykamy naszego Chorego? To unikalna wartość Konferencji Rak piersi – Onkologia i Plastyka. Nie ma drugiego takiego spotkania w Polsce i to mnie jako pomysłodawcę i organizatora najbardziej cieszy.

Co w tym roku? Again and again kontrowersje – co robić by było chirurgicznie jeszcze lepiej! Naglące sprawy związane z rekonstrukcjami piersi – zabiegi prepektoralne, otoczka przygotowania chorego, jak to robią w krajach Europy Zachodniej? Dalej idąc co ze zmianami B3 w piersiach? Co nowego w genetyce? Jak widzą onkologię chirurdzy plastyczni? No i oczywiście temat obowiązkowy – prawo i przepisy, kolejne trudne pytania. Zapraszam do lektury programu. Natomiast po raz pierwszy Konferencji będą towarzyszyć wydarzenia o charakterze warsztatów. W dniu 18 września odbędą się warsztaty z zakresu biopsji piersi, natomiast 19 września prof. Pompei z Rzymu poprowadzi zabiegi z zakresu rekonstrukcji piersi w technice prepektoralnej. Zatem jeszcze raz serdecznie zapraszam na Konferencję w dniu 20–21 września br. w Poznaniu. Naprawdę warto!

Mam nadzieję, iż spotkanie to będzie dla Państwa ciekawym wydarzeniem naukowym. Zachęcam do dyskusji i intensywnej wymiany poglądów.

Dziękuję za Patronaty licznych Towarzystw Naukowych, gdyż świadczy to o zainteresowaniu problemami poruszanymi podczas spotkań w Poznaniu.

Życzę wszystkim owocnych obrad i miłego pobytu w Poznaniu.

dr hab. Dawid Murawa, prof. WSZUiE