en POLSKI
eISSN: 2084-9834
ISSN: 0034-6233
Reumatologia/Rheumatology
Current issue Archive Manuscripts accepted About the journal Supplements Editorial board Reviewers Abstracting and indexing Subscription Contact Instructions for authors Ethical standards and procedures
SCImago Journal & Country Rank


 
4/2010
vol. 48
 
Share:
Share:
more
 
 
abstract:
Short communication

Meeting of the European Federation of Internal Medicine, Asker near Oslo, March 6, 2010

Eugeniusz J. Kucharz

Reumatologia 2010; 48, 4: 285
Online publish date: 2010/09/21
View full text
Get citation
ENW
EndNote
BIB
JabRef, Mendeley
RIS
Papers, Reference Manager, RefWorks, Zotero
AMA
APA
Chicago
Harvard
MLA
Vancouver
 
Spotkanie Europejskiej Federacji Medycyny Wewnętrznej Asker koło Oslo, 6 marca 2010 r. Meeting of the European Federation of Internal Medicine, Asker near Oslo, March 6, 2010 6 marca 2010 r. odbyło się doroczne spotkanie Rady Administracyjnej Euro­pejskiej Federacji Medycyny Wewnętrznej. Spotkanie przypadło w okresie trudności, jakie przeżywa z jednej strony cała Europa, a z drugiej strony medycyna wewnętrzna. Jadąc na spotkanie, już wiedzieliśmy, że kolejny Europejski Kongres Medycyny Wewnętrznej w Sztokholmie został odwołany z przyczyn finansowych. Niestety, do Asker nie przybyła delegacja ze Szwecji, toteż nie usłyszeliśmy szczegółów sprawy. W tej sytuacji podjęto decyzję o zorganizowaniu w terminie planowanego kongresu małego seminarium w Lucernie (Szwajcaria). Kolejny kongres Europejski planowany jest w Atenach w 2011 r. Organizatora reprezentował przedstawiciel biura kongresowego, który zapewniał o w pełni prawidłowym przebiegu prac organizacyjnych, mimo powszechnie znanych trudności, z jakimi boryka się Grecja.
Odbędą się też bez przeszkód dwie szkoły dla młodych internistów. Podczas spotkania przyjęto do Europejskiej Federacji Medycyny Wewnętrznej Rosyjskie Towarzystwo Internistów. Mówiono o potrzebie powrotu do koncepcji europejskiego egzaminu. Niektóre specjalności le­karskie mają taki egzamin. Myślę, że jest to sprawa do zastanowienia się dla reumatologów europejskich.
W drugim dniu spotkania dla uczestników zorganizowano autokarową wycieczkę po Oslo. Podczas spotkania Towarzystwo Internistów Polskich reprezentowali Anna Kotulska i Eugeniusz J. Kucharz.

Eugeniusz J. Kucharz


View full text...


Quick links
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.