Konferencja "Badania kliniczne - u progu zmian"
Termin:23.05.2019
Miejsce:Warszawa (Aula Centrum Dydaktycznego WUM ul. Ks. Trojdena 2 a)
Organizator:Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA, GCP.pl oraz POLCRO
 
W programie konferencja z okazji VI Międzynarodowego Dnia Badań Klinicznych przewidziano m.in.:
• Przedstawienie działalności Agencji Badań Medycznych, która ma na celu m.in.: finansowanie i prowadzenie badań naukowych, analizy epidemiologiczne i rozwijanie niekomercyjnych badań klinicznych w Polsce.
• Prezentacja aktualnego stanu prawnego i harmonogramu prac legislacyjnych oczekiwanej ustawy o badaniach klinicznych.
• Prezentacje i debata na temat rozwoju innowacyjnych terapii i możliwości udostępnienia ich pacjentom w różnych obszarach terapeutycznych.
• Przedstawienie nowych rozwiązań informatycznych i technologicznych jako ważnego aspektu rozwoju medycyny i wsparcia w procesie tworzenia nowych leków.
• Prezentacja kampanii informacyjno-edukacyjnej „Pacjent w badaniach klinicznych” oraz przedstawienie wyników ankiety „Co pacjenci wiedzą o badaniach klinicznych”.
• Debata badaczy i klinicystów z przedstawicielami pacjentów poświęcona potrzebie współpracy i partnerstwa dla zwiększenia świadomości lekarzy i pacjentów na temat badań klinicznych oraz szerszego dostępu pacjentów do innowacyjnych, bezpiecznych i skutecznych terapii.
Do udziału w konferencji zapraszamy ekspertów z Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Rozwoju, URPL, Rzecznika Praw Pacjenta, przedstawicieli środowiska akademickiego, przedstawicieli firm farmaceutycznych, biotechnologicznych i CRO oraz organizacji pacjenckich.

Po konferencji poznamy laureatów II edycji konkursu branżowego „Liderzy Badań Klinicznych”, którego celem jest promowanie wiedzy z zakresu badań klinicznych oraz poszukiwanie, promowanie i wspieranie rozwoju najbardziej wyróżniających się osób pracujących w tym sektorze.

Więcej informacji o konkursie oraz szczegółowa agenda konferencji znajduje się w załączeniu, pojawiła się również na stronach internetowych organizatorów: www.infarma.pl, www.gcppl.org.pl, www.polcro.pl.

Konferencja rozpocznie się o godz. 9.30
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe