Konferencja prasowa Medicines for Europe
Termin:13.06.2019
Miejsce:Warszawa (Hotel Sofitel Victoria Warszawa, ul. Królewska 11)
Organizator:Medicines for Europe i IGBA (Europejskie i Globalne Stowarzyszenia Producentów Leków Generycznych i Biopodobnych).
 
Jak zapewnić starzejącym się społeczeństwom dostęp do terapii lekowych, aby nie zachwiało to stabilnością finansową systemów ochrony zdrowia? – będą zastanawiać się 12- 14 czerwca br. w Warszawie najwybitniejsi eksperci z całego świata podczas największej w Europie konferencji dotyczącej wyzwań sektora farmaceutycznego organizowanej przez Medicines for Europe i IGBA (Europejskie i Globalne Stowarzyszenia Producentów Leków Generycznych i Biopodobnych).

Zapraszamy 13 czerwca br. o godz.13.00 na briefing prasowy w sali konferencyjnej "Saski" (1 piętro) w hotelu Sofitel Victoria Warszawa, na którym zostaną zaprezentowane najważniejsze tezy konferencji.

Globalny popyt na leki wciąż rośnie ze względu na starzenie się społeczeństwa, wydłużanie się życia, wzrost zachorowań na choroby cywilizacyjne i poprawę diagnostyki.
Leki konkurują ceną na rynku, czyli generyki i leki biologiczne równoważne zdobywają coraz większy w nim udział poprawiając dostęp do terapii na całym świecie. Szacuje się, że do 2020 r. będą stanowiły 80% rynku według wielkości sprzedaży i około 28% według wartości. Jednak nadmierna administracyjna presja cenowa wobec tych leków hamuje rozwój sektora. Tymczasem kończy się ochrona patentowa wielu leków i pacjenci oraz systemy ochrony zdrowia oczekują nowych produktów generycznych i biologicznych równoważnych. Sektor musi więc nieustanie inwestować w rozwój.
O nowych możliwościach poprawy dostępu pacjentów do leków będzie dyskutować w Warszawie 300 ekspertów, m.in. przedstawiciele WHO, Komisji Europejskiej, FDA, przedstawiciele rządów, branżowych organizacji międzynarodowych i producenci leków.
- Zrównoważony rozwój systemów opieki zdrowotnej stanowi wyzwanie dla wielu rządów, płatników, ubezpieczycieli i pacjentów. Czynniki demograficzne i epidemiologiczne, takie jak starzejące się społeczeństwa oraz zwiększone obciążenie chorobami cywilizacyjnymi w coraz większym stopniu ograniczają publiczne i prywatne budżety opieki zdrowotnej. Wspólnie z zainteresowanymi stronami możemy z powodzeniem zwiększyć dostęp do usług medycznych i leków poprzez optymalizację procesów regulacyjnych, stworzenie odpowiednich zachęt, współpracę międzynarodową, rozwiązanie problemu właściwego wykorzystania praw własności intelektualnej – mówi Marc Alexander Mahl, prezes Medicines for Europe.
Podczas konferencji głos zabiorą:
· Marc-Alexander Mahl, Prezes, Medicines for Europe
· Jim Keon, przewodniczący stowarzyszenia International Generic and Biosimilar medicines
· Markus Sieger, prezes zarządu Grupy Polpharma
· Krzysztof Kopeć, Prezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego

Konferencja będzie tłumaczona na język polski symultanicznie.
Osoby, które już zarejestrowały się przez formularz akredytacyjny serdecznie prosimy o potwierdzenie obecności na konferencji prasowej za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres koregan@medicinesforeurope.com. Wystarczy krótka informacja o treści "I confirm my presence on the press conference 13th June".
Osoby, które jeszcze nie rejestrowały się przez formularz akredytacyjny, prosimy o wypełnienie go pod linkiem: https://www.medicinesforeurope.com/events2019/ANNUAL19/annual-2019-guest.htm
W kategorii uczestnika należy wybrać opcję "Press".

Regulamin akredytacji:
https://www.medicinesforeurope.com/events2019/Event_Press_Pass_Policy_2019.pdf

Więcej o konferencji:
https://www.medicinesforeurope.com/events/annual19/
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe