eISSN: 2081-2833
ISSN: 2081-0016
Medycyna Paliatywna/Palliative Medicine
Bieżący numer Archiwum O czasopiśmie Rada naukowa Bazy indeksacyjne Prenumerata Kontakt Zasady publikacji prac
NOWOŚĆ
Portal dla onkologów!
www.eonkologia.pl
3/2014
vol. 6
 
Poleć ten artykuł:
Udostępnij:
więcej
 
 
streszczenie artykułu:
Artykuł przeglądowy

Ryzyko wystąpienia interakcji pomiędzy lekami a preparatami pochodzenia roślinnego wśród pacjentów objętych opieką paliatywną i hospicyjną

Adam Kowalczyk
,
Feliks Błaszczyk
,
Anna Orońska
,
Aleksandra K. Królak

Medycyna Paliatywna 2014; 6(3): 140–144
Data publikacji online: 2014/11/05
Pełna treść artykułu
Pobierz cytowanie
ENW
EndNote
BIB
JabRef, Mendeley
RIS
Papers, Reference Manager, RefWorks, Zotero
AMA
APA
Chicago
Harvard
MLA
Vancouver
 
Wzrastająca popularność preparatów pochodzenia roślinnego oraz fakt samoleczenia się pacjentów może prowadzić do zwiększenia ryzyka występowania interakcji pomiędzy lekami przepisywanymi przez lekarza a lekami lub preparatami pochodzenia roślinnego. Zarówno lekarze, jak i pacjenci powinni brać to pod uwagę, gdyż równoczesne przyjmowanie takich preparatów może wpływać na bezpieczeństwo i efektywność podjętej farmakoterapii.

The increasing popularity of herbal remedies and the fact that patients more and more often treat themselves can lead to a higher risk of interactions between medicine prescribed by doctors and herbal treatment. Both doctors and patients should take this fact under consideration, because the simultaneous reception of such products can endanger the safety and the efficiency of undertaken pharmacotherapy.
słowa kluczowe:

interakcje leków, medycyna paliatywna i hospicyjna

© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe