eISSN: 2543-6627
ISSN: 2450-9167
Reumatologia News
Bieżący numer Archiwum O czasopiśmie Kontakt Zasady publikacji prac
NOWOŚĆ
Portal dla reumatologów!
www.ereumatologia.pl
2/2017
vol. 2
 
Poleć ten artykuł:
Udostępnij:
streszczenie artykułu:

Wielkie święto polskiej reumatologii

Data publikacji online: 2017/09/21
Tej daty w kalendarzu – 21–23 września 2017 r. – nie powinien przeoczyć żaden reumatolog. To właśnie wtedy w Szczecinie odbędzie się najważniejsze wydarzenie dla specjalistów tej dziedziny – XXIII Zjazd Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego. Wypracowanie standardów w optymalizacji leczenia pacjentów z chorobami reumatycznymi to jeden z głównych celów tego spotkania.

– Polskie Towarzystwo Reumatologiczne skupia ponad 70% reumatologów polskich i ukoronowaniem naszej działalności, w której każdy może znaleźć swoje miejsce – i praktyk, i klinicysta, i dydaktyk, są zjazdy towarzystwa. Na najbliższy zapraszamy do Szczecina 21–23 września. Będzie to okazja do zapoznania się z nowościami, przedstawienia swoich badań i prezentacji przypadków – zachęca do udziału w wydarzeniu prof. Eugeniusz Kucharz, prezes Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego, który wygłosi także wykład podczas otwarcia Zjazdu. Przedstawi uczestnikom temat Zespoły paranowotworowe w praktyce reumatologicznej.
– Będzie wielu ciekawych wykładowców zarówno z Polski, jak i z zagranicy, szczególnie zapraszamy młodych reumatologów do zgłaszania prac. Mamy nadzieję, że wykładowcy zaproszeni do wygłoszenia wykładów przedstawią te zagadnienia, które są szczególnie interesujące dla lekarzy praktyków – mówi prof. Marek Brzosko, krajowy konsultant w dziedzinie reumatologii. Partnerstwo merytoryczne i nadzór naukowy nad Zjazdem pełni Klinika Reumatologii, Chorób Wewnętrznych i Geriatrii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
Program wydarzenia obfitował będzie w nowości diagnostyczne i terapeutyczne w reumatologii. Uczestnicy zapoznają się z: aktualnymi strategiami leczenia młodzieńczego idiopatycznego zapalenia stawów (z odniesieniem do możliwości leczenia w Polsce w porównaniu z innymi krajami), postępami personalizacji terapii chorych na reumatoidalne zapalenie stawów, kontrowersjami wokół leczenia dny moczanowej i hiperurykemii, racjonalną diagnostyką serologiczną w reumatologii, nowymi biomarkerami jako narzędziami w diagnostyce i leczeniu młodzieńczego idiopatycznego zapalenia stawów, algorytmami zastosowania ultrasonografii u chorych na reumatoidalne zapalenie stawów (stanowisko grupy eksperckiej TUI).
W trakcie wydarzenia nie zabraknie odpowiedzi na ważne pytania dotyczące problematycznych kwestii w dziedzinie reumatologii: Czy wtórny zespół antyfosfolipidowy wpływa na parametry przepływu pozagałkowego krwi u chorych z toczniem rumieniowatym układowym?...


Pełna treść artykułu...
© 2024 Termedia Sp. z o.o.
Developed by Bentus.