713 placówek POZ w pilotażu koordynowanej opieki

Udostępnij:
Ponad 800 placówek POZ chciało oferować pacjentom kompleksową opiekę zdrowotną. Wstępne warunki wejścia do pilotażu spełniło 713 z nich.
- Narodowy Fundusz Zdrowia właśnie ogłosił wyniki preselekcji placówek do pilotażu koordynowanej opieki zdrowotnej, który ma ruszyć od stycznia przyszłego roku. Zdaniem ekspertów liczba chętnych jest zaskakująco duża - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Lekarze, którzy wezmą udział w pilotażu, będą musieli współpracować ze specjalistami, prowadzić skuteczną profilaktykę, a także pilnować, czy pacjenci stosują się do zaleceń lekarzy. Opiekę nad chorym będzie sprawował cały zespół medycyny rodzinnej, w którym istotną rolę odgrywać będą pielęgniarki. Placówki na realizację kompleksowej opieki otrzymają dodatkowe finansowanie.

Przeprowadzona preselekcja to pierwszy krok przed uruchomieniem projektu.

– Ma ona charakter informacyjny. Chodzi o wiedzę, jaka jest liczba podmiotów zainteresowanych udziałem w pilotażu, ilu pacjentów znajduje się pod ich opieką oraz w jakich regionach Polski świadczą usługi medyczne – tłumaczy Magdalena Szefernaker z Narodowego Fundusy Zdrowia w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

Listę placówek, które wezmą udział w pilotażu można ściągnąć ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia, w zakładce: "Ogłoszenie w sprawie wyników preselekcji świadczeniodawców do realizacji opieki koordynowanej w podstawowej opiece zdrowotnej w ramach pilotażu POZ PLUS".
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.