Wskazano laureatów 22. edycji konkursu Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny

Udostępnij:
Członkowie kapituły, wybierając tegorocznych laureatów, zwracali uwagę na ich konsekwencję w działaniu, która w trudnych geopolitycznie czasach w szczególny sposób przyczyniła się do rozwoju i sprawnego funkcjonowania placówek. Doceniono zdolności strategiczne, otwarcie na innowacje i podejście propacjenckie.
Menedżer Roku w Ochronie Zdrowia – placówki publiczne, Menedżer Roku w Ochronie Zdrowia – placówki prywatne oraz Lider Roku w Ochronie Zdrowia – innowacyjny szpital – zostali wyróżnieni za swoje zeszłoroczne dokonania w tych trzech kategoriach.

Przypomnijmy, że jury preselekcyjne w składzie: Maciej Bogucki, dyrektor Europejskiego Centrum Strategii i Polityki w Ochronie Zdrowia, Anna Warczyńska, wiceprzewodnicząca Rady Naczelnej PFSz, Małgorzata Gałązka-Sobotka, dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego, Anna Janczewska, minister ds. systemu ochrony zdrowia Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC, i Janusz Michalak, redaktor naczelny „Menedżera Zdrowia”, prezes zarządu Wydawnictwa Termedia, wysłuchało kandydatów i zarekomendowało przyznanie nagród głównych oraz wyróżnień w trzech kategoriach dla kapituły konkursu, która w trakcie posiedzenia 13 grudnia 2022 r, dokonała ostatecznego wyboru.

Laureatów konkursu Sukces Roku 2022 wybierała kapituła złożona z wybitnych postaci polskiej ochrony zdrowia, wśród których znaleźli się przedstawiciele medycyny, prawa, ekonomii, zarządzania, marketingu oraz komunikacji społecznej.

Kapituła, podejmując ostateczne decyzje w głosowaniu, brała pod uwagę przedstawione rekomendacje. Nie były one jednak dla niej wiążące. W trakcie burzliwej dyskusji pojawiły się nowe kandydatury, z których część ostatecznie została wyróżniona. Obradowano w składzie: Marek Balicki, Maciej Bogucki, Marek Durlik, Jarosław J. Fedorowski, Małgorzata Gałązka-Sobotka, Anna Janczewska, Jadwiga Kamińska, Halina Kutaj-Wąsikowska, Janusz Michalak, ks. Arkadiusz Nowak, Witold Rużyłło, Andrzej Sokołowski, Krystyna Wechmann (obecni stacjonarnie) oraz Andrzej Mądrala i Piotr Pawliszak (online).

Zdecydowano również, kto zwyciężył, a kto zdobył wyróżnienie w kategoriach: Lider Roku 2022 w Ochronie Zdrowia: Zdrowie publiczne, Działalność Edukacyjna, Działalność Charytatywna, Media i Public Relations. Ponadto przyznano nagrody: Menedżer Zdrowia, Ambasador Zdrowia i Osobowość Roku 2022 w Ochronie Zdrowia.

Podsumowując kilkugodzinne obrady, można powiedzieć, że tegoroczni laureaci rozumieją, że podstawą sukcesu jest konsekwentne budowanie marki zarządzanej przez nich placówki zarówno w regionie, jak i w Polsce. Nagrodzono zawodową pasję, odwagę w podejmowaniu decyzji, nieprzeciętną zdolność integrowania środowiska pracowniczego. Odnotowano również, że w wielu placówkach pomimo trudnych geopolitycznie czasów udało się utrzymać wysoki poziom świadczeń i dobry do nich dostęp, nie tylko dla pacjentów z Polski, ale i uchodźców z Ukrainy.

Nagrody zostaną wręczone 25 stycznia 2023 r. podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydawnictwo Medyczne Termedia oraz redakcja „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”. Kandydatów zgłaszały organizacje społeczne, zawodowe, związki pracodawców, a także osoby indywidualne. Podobnie jak w roku ubiegłym wpłynęło wyjątkowo dużo wniosków, co pokazuje, że trudne czasy, z jakimi przyszło nam się mierzyć, rodzi zapotrzebowanie na osoby nieszablonowe, z wizjonerskim podejściem menedżerskim.

Gali konkursu Sukces Roku towarzyszyć będzie konferencja „Priorytety w ochronie zdrowia 2023”. Do udziału w panelach zaproszone zostały autorytety z wybranych dziedzin medycznych, a także przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz kluczowych organizacji sektora zdrowotnego. Zgromadzeni na Zamku Królewskim liderzy omówią najważniejsze wyzwania na przyszły rok.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.