Specjalizacje, Kategorie, Działy

Program konferencji Prehabilitacja

Udostępnij:
Poznaliśmy już szczegółowy program konferencji, podczas której eksperci powiedzą, jak skuteczniej leczyć i zwiększyć szanse powrotu pacjenta do zdrowia. Wydarzenie, którego kierownikiem naukowym jest prof. Tomasz Banasiewicz, odbędzie się 4 i 5 października w Poznaniu.
Prehabilitacja, czyli kompleksowe przygotowanie pacjenta do zabiegu, to temat, który zyskuje coraz większe znaczenie w środowisku medycznym. Dzięki odpowiedniemu podejściu do chorego i właściwym procedurom leczenie może być szybsze i skuteczniejsze.

Pierwszy dzień konferencji rozpocznie się od sesji poświęconej podsumowaniu dotychczasowej wiedzy dotyczącej prehabilitacji. Prof. Tomasz Banasiewicz wskaże podstawowe wytyczne i zalecenia prehabilitacyjne, a prof. Stanisław Kłęk odpowie na pytanie, dlaczego kompleksowość opieki jest tak ważna. Mowa będzie także o prehabilitacji jako elemencie wyceny procedur chirurgicznych oraz o nowoczesnych zaleceniach żywieniowych.

Ważnym elementem w obszarze prehabilitacji są poradnie, w których pacjent otrzyma wsparcie przed rozpoczęciem leczenia – doradztwo żywieniowe, psychologiczne, fizjoterapeutyczne oraz pomoc w walce z nałogami. O tym, jak tworzyć poradnię prehabilitacyjną, wraz z poradami praktycznymi i aktualnym stanem prawnym w tej kwestii, opowiedzą specjaliści w trakcie kolejnej części wydarzenia.

Podczas bloków dyskusyjno-warsztatowych omawiane będą zagadnienia „prehabilitacji 2.0”, obejmującej zindywidualizowane podejście do każdego pacjenta. Eksperci przedstawią najbardziej aktualny stan wiedzy w zakresie chorób zapalnych jelit, torakochirurgii, nowotworów głowy i szyi, raka piersi, leczenia przepuklin oraz schorzeń ortopedycznych.

Tego dnia odbędą się również dwuczęściowe warsztaty z prehabilitacji w onkologii, omówione zostaną zalecenia dotyczące przygotowania fizycznego, żywieniowego oraz psychologicznego; po nich zaplanowano sesję na temat mikrobioty jelitowej i probiotyków.

Bardzo interesująco zapowiada się również dyskusja z udziałem ekspertów, przedstawicieli komisji sejmowych i poradni prehabilitacyjnych. Uczestnicy panelu zastanowią się, czy jesteśmy gotowi na rozwiązania systemowe w obszarze prehabilitacji, takie jak refundacja i zalecenia akredytacyjne.

Drugiego dnia konferencji omówione zostaną bardzo istotne kwestie żywieniowe: kiedy i jak rozpoznać niedożywienie, co robić w przypadku otyłości i wtedy, gdy przyjmowanie pokarmu jest niemożliwe.

Konferencyjna sobota 5 października to także Ogólnopolski Dzień Stomika. Podczas poznańskiego wydarzenia nie mogło zatem zabraknąć tematu przygotowania pacjenta przed operacją wyłonienia stomii. Warto dodać, że w konferencji wezmą udział przedstawiciele fundacji STOMAlife oraz stowarzyszenia Apetyt na Życie.

Tego dnia odbędzie się także sesja poświęcona telemedycynie w prehabilitacji, wraz z praktycznymi warsztatami, dotyczącymi m.in. wykorzystania aplikacji iWound.

Zapraszamy do zapoznania się z całym programem i do rejestracji!

SPRAWDŹ PROGRAM SZCZEGÓŁOWY


REJESTRACJA
 
Konferencje
Jutro
Konferencja stacjonarna

WAWDERM 2024 VII WARSZAWSKIE DNI DERMATOLOGICZNE

Warszawa, 10.10.2024 - 12.10.2024
1 dzień
Konferencja stacjonarna

VII PSYCHIATRIA DIALOGI INTERDYSCYPLINARNE

WROCŁAW, 11.10.2024 - 12.10.2024
5 dni
Konferencja hybrydowa

MINIMALNIE INWAZYJNA CHIRURGIA MIEDNICY MNIEJSZEJ „KROK PO KROKU"

Kierownictwo naukowe:
prof. Maciej Wilczak
Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej

15 PAŹDZIERNIKA 2024, GODZINA 8:00
15.10.2024
8 dni
Konferencja stacjonarna

HISTEROSKOPIA DIAGNOSTYCZNA I OPERACYJNA W ZNIECZULENIU MIEJSCOWYM "KROK PO KROKU"

Kierownictwo naukowe:
prof. Maciej Wilczak
Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej

POZNAŃ, 18 PAŹDZIERNIKA 2024 R.
8 dni
Konferencja stacjonarna

XI MIĘDZYNARODOWY KONGRES POLSKIEGO TOWARZYSTWA FLEBOLOGICZNEGO ORAZ XI MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA FLEBOLOGIA ESTETYCZNA

POZNAŃ, 18.10.2024 - 20.10.2024
8 dni
Konferencja stacjonarna

XIII KONGRES POLSKIEGO TOWARZYSTWA MEDYCYNY RODZINNEJ

WROCŁAW, 18.10.2024 - 20.10.2024
9 dni
Konferencja online

OPIEKA MEDYCZNA PRZYSZŁOŚCI. NAUKA I DOŚWIADCZENIE A NOWE TECHNOLOGIE

ONLINE, 19.10.2024
15 dni
Konferencja stacjonarna

CHOROBY DEMIELINIZACYJNE OUN – ŚCIEŻKI KLINICZNE

ŁÓDŹ, 25.10.2024 - 26.10.2024
16 dni
Konferencja online

II e-Akademia Farmaceuty Gorące tematy w farmacji

ONLINE, 26.10.2024
19 dni
Webinar

UDAR KRWOTOCZNY I NIEDOKRWIENNY Nowe możliwości terapeutyczne i perspektywy

Kierownik Naukowy:
prof. dr hab. n. med. Bartosz Karaszewski

29 PAŹDZIERNIKA 2024, GODZ. 20:00
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.