Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Angelini Pharma Polska uruchamia akcję pomocy szpitalom psychiatrycznym i hospicjom

Udostępnij:
Pakiety pomocowe w ramach akcji #dobropowraca dotrą do 90 placówek psychiatrycznych i hospicjów. Znajdą się w nich materiały ochronne, jak przyłbice, półmaski czy płyny odkażające. - Budujące jest to, że ktoś widzi, w jak trudnej sytuacji znalazł się personel medyczny - mówi prof. Piotr Gałecki, konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii.
W obliczu zagrożenia koronawirusem Angelini Pharma Polska rusza z pomocą pacjentom oraz personelowi medycznemu. Od początku kwietnia we współpracy z Velvet Care trwa wspólna akcja pomocy szpitalnym oddziałom zakaźnym. Programem #dobropowraca objęci zostali pacjenci dużych placówek lecznictwa zamkniętego, do których trafiły pakiety z produktami pierwszej potrzeby: między innymi środki czystości, higieny osobistej oraz bielizna. Teraz Angelini Pharma Polska rozpoczęła wysyłkę pakietów pomocowych w ramach drugiej tury akcji. Tym razem dotrze z nimi do 90 placówek psychiatrycznych i hospicjów.

- Mam nadzieję, że dostarczone produkty pomogą w codziennej pracy lekarzy i pielęgniarek, poprawią bezpieczeństwo oraz komfort ich pracy. W dostarczanych pakietach pomocowych przesyłamy tak potrzebne materiały ochronne jak przyłbice, półmaski czy płyny odkażające. Wierzę, że wydana na tę pomoc kwota ponad pół miliona złotych jest najbardziej roztropnym i niezbędnym z wydatków, jakie Angelini Pharma Polska poniesie w tym roku - mówi Agnieszka Leszczyńska, CEO Angelini Pharma Polska.

Poza tym Angelini rozpoczyna cykl wywiadów z ludźmi bezpośrednio zaangażowanymi w walkę z pandemią, przekazując istotne informacje o leczeniu pacjentów z COVID-19 oraz o działaniach podejmowanych przez firmę. W rozmowach biorą udział m.in. prof. Piotr Gałecki, konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii i prof. Jerzy Samochowiec, prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

- Każda pomoc jest potrzebna, choć nie chodzi wyłącznie o jej materialny charakter. Bezinteresowne wsparcie dla szpitali oznacza, że darczyńca myśli przede wszystkim o pacjentach. Budujące jest to, że ktoś widzi, w jak trudnej sytuacji znalazł się personel medyczny - mówi prof. Piotr Gałecki, konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.