Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner Serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Robot da Vinci w Poznaniu
Źródło: Wielkopolskie Centrum Onkologii
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 28.03.2019
 
 
Po raz pierwszy w Polsce lekarze Wielkopolskiego Centrum Onkologii użyli specjalistycznego robota da Vinci do usunięcia guza gardła środkowego. Do zabiegu zakwalifikowanych zostało dwóch pacjentów.
- Te dwie nowatorskie operacje przeprowadzone przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu chirurgicznego, jakim jest robot da Vinci pozwalają na precyzyjne usunięcie chorych tkanek, dzięki czemu pacjenci szybciej powrócą do zdrowia – czytamy w komunikacie WCO.

Chirurgia robotowa jest jednym ze współczesnych trendów leczenia onkologicznego na świecie. Jednakże w Polsce jest ona dostępna tylko w kilku placówkach, m.in. w Wielkopolskim Centrum Onkologii.

Innowacyjność robota da Vinci pozwala na prowadzenie skutecznego, małoinwazyjnego i bardziej bezpiecznego dla pacjenta leczenia. Wspomagający leczenie chirurgiczne robot podnosi efektywność i jakość wykonywanych operacji, przy wprowadzeniu nieosiągalnego do tej pory w chirurgii komfortu i intuicyjności w stosowaniu. Jego środowisko sprzyja zarówno pacjentowi, któremu zapewnia się mniejszą inwazyjność terapii, jak i chirurgowi, pozwalając na większy komfort pracy.

- Po operacji pacjent jest w stanie normalnie oddychać, połykać i mówić. A jego jakość życia będzie wysoka. To wielki przełom w leczeniu – podkreśla prof. Wojciech Golusiński, kierownik Kliniki Chirurgii Głowy, Szyi i Onkologii Laryngologicznej, który przeprowadził pierwszą w Polsce operację.

- Rocznie przewidujemy wykonywanie ok. 200 operacji za pomocą wykorzystania robota da Vinci – zaznacza prof. Julian Malicki, dyrektor Wielkopolskiego Centrum Onkologii.
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe