Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum

Firma Servier dołączyła do Warsaw Health Innovation Hub

Źródło: Materiały prasowe
Redaktor: Iwona Kazimierska |Data: 27.04.2022
 
 
– Otwartość na współpracę badawczą z partnerami uniwersyteckimi, grupami farmaceutycznymi czy firmami biotechnologicznymi w celu przyśpieszenia rozwoju innowacji terapeutycznych leży w DNA naszej firmy i Grupy Servier – mówi Joanna Drewla, dyrektor generalna Servier Polska.
Firma Servier przystąpiła do Warsaw Health Innovation Hub, wspólnego projektu Agencji Badań Medycznych i podmiotów z sektora medycyny, farmacji i biotechnologii.

– Od początku działalności naszą misją jest zaangażowanie w postęp terapeutyczny, a ambicją jeszcze lepsze zaspokojenie potrzeb pacjentów, by tym samym przyczyniać się do poprawy ich stanu zdrowia i jakości życia. Dzięki wyjątkowej strukturze zarządzania i strategii nieustającego inwestowania w badania oraz rozwój mamy możliwość ciągłego szukania rozwiązań wspomagających walkę ze współczesnymi chorobami cywilizacyjnymi. Szczególnie tych, w których występują wysokie, niezaspokojone potrzeby pacjentów i duża potrzeba rozwoju nowych terapii – podkreśla dyr. Joanna Drewla.

– Ostatnie lata i globalny kryzys w obszarze zdrowia tylko umocnił nasze przekonanie o celowości takiego podejścia i nadrzędnej pozycji wyzwań zdrowotnych, w których konsekwentne budowanie partnerskiej współpracy między różnymi podmiotami jest wyrazem rzetelnej troski o możliwie najdłuższe i najlepszej jakości życie naszych obywateli. Otwartość na współpracę badawczą z partnerami uniwersyteckimi, innymi grupami farmaceutycznymi czy firmami biotechnologicznymi w celu przyśpieszenia rozwoju innowacji terapeutycznych leży w DNA naszej firmy i Grupy Servier, dlatego nasza obecność w Warsaw Health Innovation Hub jest tak naturalna – dodaje dyr. Drewla.

– Międzynarodowy Ośrodek Badań Klinicznych firmy Servier w Warszawie prowadzi w pięciu krajach siedem badań klinicznych w fazach od I do II. Poszukujemy terapii, w których istnieje niezaspokojona potrzeba medyczna – głównie w onkologii, hematoonkologii i kardiologii. Współpracujemy z setkami polskich ośrodków od podstawowej opieki zdrowotnej po wyspecjalizowane ośrodki naukowe – uniwersytety medyczne i instytuty badawcze – ponieważ wierzymy, że współpraca, wymiana wiedzy i doświadczeń przekłada się na dobro pacjenta – zauważa Urszula Olędzka, dyrektor Międzynarodowego Ośrodka Badań Klinicznych Servier w Warszawie.

– Dzięki dołączeniu do hubu firmy Servie zyskujemy ze strony podmiotu działającego globalnie inną perspektywę oceny aktywności podejmowanych w ramach hubu. Wierzę, że intensyfikacja współpracy w ramach platformy WHIH z Servier Polska i funkcjonującym przy niej Międzynarodowym Ośrodkiem Badań Klinicznych Servier zwiększy innowacyjność naszego kraju, zapewniając bezpieczeństwo lekowe państwa – ocenił Radosław Sierpiński, prezes ABM.
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.