Wyślij
Udostępnij:
 
 

Międzynarodowy Kongres Współczesnej Onkologii - światowej rangi naukowcy w Poznaniu

Źródło: EG
Autor: Ewa Gosiewska |Data: 07.03.2016
 
 
Jeszcze tylko osiem dni zostało do wyjątkowego spotkania uznanych specjalistów, na co dzień prowadzących unikalne badania w dziedzinie onkologii. W Poznaniu przedstawią najnowsze wyniki swoich prac.
Na kongresie wykłady wygłoszą naukowcy z uznanych, międzynarodowych ośrodków onkologicznych: MD Anderson Cancer Center w Houston oraz Instytutu Gustave Roussy w Paryżu. Francuski instytut prowadzi badania kliniczne najnowszych leków i preparatów, rozwija własne nowatorskie metody leczenia. Podobny rangą amerykański ośrodek w Houston słynie z leczenia praktycznie wszystkich rodzajów raka najnowocześniejszymi metodami, prowadzone są tam również badania translacyjne.

-Projekt Atlasu genomu raka, w którym uczestniczymy wspólnie z ośrodkiem w Houston jak i wieloma innymi na całym świecie, umożliwił stworzenie atlasu wszystkich zmian molekularnych w najgroźniejszych i najczęściej występujących typach raka. Uczestniczymy w analizach będących kontynuacją projektu Atlas Genomu Raka, w których bada się wybrane cechy nowotworów. Szukamy wspólnego mianownika dla choćby raka piersi i raka jajnika. To także będzie przedmiotem dyskusji na naszej konferencji.- zachęca do udziału prof. Maciej Wiznerowicz z Komitetu Naukowego i Organizacyjnego kongresu.

- Pokażemy bieżące trendy. Takich ludzi na co dzień się w Polsce nie widzi, myślę tu o tej klasie naukowców. Przyjedzie też grupa biznesmenów zainteresowana współpracą i komercjalizacją naszych wynalazków a to jest główny cel dla dzisiejszej gospodarki i programów europejskich.- dodaje prof. Andrzej Mackiewicz, również członek Komitetu Naukowego i Organizacyjnego.

Szczegółowe informacje o programie TUTAJ

prof. Andrzej Mackiewicz jest kierownikiem Zakładu Diagnostyki i Immunologii Nowotworów w Wielkopolskim Centrum Onkologii oraz kierownikiem Katedry Biotechnologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

dr hab. Maciej Wiznerowicz pełni funkcję kierownika Pracowni Terapii Genowej w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu, oraz prof. nadzw, kierownika w Katedrze Biotechnologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe