Wyślij
Udostępnij:
 
 
INFARMA

O idealnej procedurze refundacyjnej podczas konferencji „Priorities and challenges in Polish and European drug policy”

Autor: Iwona Kazimierska |Data: 12.05.2021
 
 
– Dostęp do leczenia zgodnego z międzynarodowymi wytycznymi jest marzeniem wszystkich uczestników systemu ochrony zdrowia – mówi Bogna Cichowska-Duma, dyrektor generalna Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA.
Współpraca płatnika publicznego z organizacjami pacjentów, przedstawicielami zawodów medycznych, producentami leków skutkuje lepszą opieką zdrowotną, mniejszym stresem dla pacjentów i efektywniejszym wykorzystaniem zasobów systemu. Czy system refundacji uwzględniający taką współpracę jest tylko w sferze marzeń, czy to może być polska rzeczywistość?

- Warto przede wszystkim zastanowić się, dla kogo funkcjonuje system refundacyjny, jakim celom służy i odpowiedzieć sobie na pytania: czy Ministerstwo Zdrowia w swoich nowych pomysłach proceduralnych pamięta o tych celach i o swojej misji. Mamy nadzieję, że tak. Będziemy o tym dyskutować na konferencji „Priorytety i wyzwania polskiej i europejskiej polityki lekowej” – mówi prezes Cichowska-Duma.
I edycja międzynarodowej konferencji „Priorities and challenges in Polish and European drug policy” odbędzie się 17 i 18 maja. Głównymi obszarami tematycznymi są priorytety oraz wyzwania w zakresie polityki lekowej i farmakoterapii w Polsce i w Europie.

18 maja w godz. 9.10-10.10 odbędzie się panel: „A gdyby tak zmienić perspektywę? Idealna procedura refundacyjna pozwalająca na leczenie zgodne z wytycznymi medycznymi – oczami pacjentów i lekarzy”.Do panelu zostali zaproszeni:
Malina Wieczorek, prezes Fundacji SM - walcz o siebie;
prof. dr hab. n. med. Piotr Czauderna, kierownik Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego;
Łukasz Szmulski, dyrektor Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji Ministerstwa Zdrowia;
Bolesław Piecha, lekarz, poseł Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość;
Michał Bichta, wiceprezes zarządu INFARMA, dyrektor generalny Novartis Poland sp. z o.o.;
Monika Zamarlik, prezes Federacji Diabetyków „Diabetycy”;
prof. dr hab. n. med. Adam Maciejczyk, dyrektor naczelny Dolnośląskiego Centrum Onkologii, prezes Polskiego Towarzystwa Onkologicznego;
prof. dr hab. n. med. Konrad Rejdak, prezes elekt Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.

Cały program konferencji dostępny jest na stronie wydarzenia: termedia.pl/drugpolicy
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe