Wyślij
Udostępnij:
 
 
O kardiologii interdyscyplinarnie
 
Działy: Polecamy
Nie tylko kardiolodzy, ale także lekarze na co dzień pracujący na oddziałach chorób wewnętrznych będą mogli wzbogacić swoją wiedzę podczas nowego projektu edukacyjnego. „Interdyscyplinarne oblicza kardiologii” to konferencja, której program przygotował jeden z najlepszych ekspertów tej dziedziny, prof. Piotr Hoffman. Do wygłoszenia wykładów zaprosił wielkie nazwiska współczesnej medycyny.
Podczas spotkania nie zabraknie ciekawych przypadków i zagadnień z pogranicza kardiologii i innych dziedzin.
Konferencję otworzy sesja poświęcona ciąży u kobiety z chorobą serca. Kierownik naukowy konferencji prof. Piotr Hoffman przybliży fizjologię układu krążenia w ciąży. Uczestnicy dowiedzą się także jakie są najczęstsze problemy wynikające z wpływu ciąży na chore serce i jak powinno się monitorować układ krążenia w ciąży i po porodzie.

Ciekawie zapowiada się także sesja pt. Konsultacja przed operacją niekardiologiczną. Prof. Wojciech Braksator powie o ryzyku zabiegów operacyjnych. Z kolei na pytanie: Czy można zmniejszyć ryzyko leczenia zabiegowego odpowie prof. Artur Mamcarz.

Chory z dusznością – to częsty pacjent w gabinetach zarówno kardiologów jak i internistów. Dlatego poświęcono mu jeden z bloków tematycznych konferencji. O czym świadczy duszność w przebiegu chorób serca i jak z nią postępować zdradzi prof. Jarosław Drożdż.

Konsultant krajowy w dziedzinie hipertensjologii prof. Zbigniew Gaciong przedstawi temat: Współistnienie chorób płuc u pacjenta kardiologicznego - implikacje terapeutyczne.
Podczas konferencji nie zabraknie także sesji poświęconej kardionefrologii. Wybitni nefrolodzy podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą w tym zakresie.

Eksperci wypowiedzą się także na temat diabetyków, którzy są często pacjentami zarówno diabetologa, kardiologa jak i lekarza rodzinnego. O cukrzycy jako czynniku ryzyka chorób układu krążenia powie znany ekspert, członek międzynarodowych gremiów diabetologicznych i zarazem świetny mówca prof. Leszek Czupryniak. Zdradzi także uczestnikom kiedy powinno się pacjenta kierować do diabetologa.

Przybliżamy tylko część tematów tego spotkania, na które zapraszamy lekarzy na co dzień spotykających się z pacjentem cierpiącym na schorzenia układu sercowo-naczyniowego oraz na choroby współistniejące. Uczestnicy otrzymają odpowiedź na pytanie jak dobrać najtrafniej i najbezpieczniej terapię dla takich chorych oraz jak uniknąć potencjalnych powikłań.
Konferencja odbędzie się 8-9 czerwca w Warszawie. Szczegółowy program dostępny na stronie wydarzenia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe