Obecne wyzwania, innowacje w badaniach klinicznych – konferencja naukowa

Udostępnij:
6 i 7 listopada odbędzie się w Warszawie ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Obecne wyzwania, innowacje w badaniach klinicznych”. Organizatorami spotkania są Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji – przy wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Doskonała nauka II” , patrona honorowego wydarzenia – oraz Agencja Badań Medycznych, patron merytoryczny i honorowy projektu.
Celem konferencji będzie zbadanie i próba zdefiniowania wyzwań środowiska badań klinicznych w Polsce oraz ośrodków zagranicznych w obecnej sytuacji pandemicznej. Kierunki innowacji zostaną omówione w gronie doświadczonych specjalistów z zakresu zarządzania badaniami klinicznymi oraz głównych badaczy i pacjentów, współtwórców badań klinicznych, przedstawicieli reprezentujących polskie i międzynarodowe środowisko naukowe, biznesowe oraz reprezentantów administracji publicznej. Eksperci podejmą temat nowych strategii i wyzwań, jakie pojawiają się w obszarze badań klinicznych, dotyczących wprowadzanych innowacji i zastosowania nowych metod badawczych, w tym wykorzystania analityki danych i sztucznej inteligencji w badaniach klinicznych. W trakcie konferencji zostanie poruszony ważny temat bezpieczeństwa pacjenta w badaniach klinicznych.

Pierwszego dnia konferencji przedstawione zostaną możliwości lecznicze na przykładzie doświadczeń polskich ośrodków badawczych oraz własnych działań instytutu (ze szczególnym uwzględnieniem chorób rzadkich), ocena efektywności prowadzenia badań klinicznych, ich specyfiki i kierunki tych działań. Zaproszeni goście przybliżą zagadnienie AI w badaniach klinicznych, zastanowią się, w jaki sposób cyfrowe zdrowie kształtuje przyszłość opieki zdrowotnej i czy technologia cyfrowa zaprowadzi nas wystarczająco daleko. Poruszą też zagadnienie nauki przetwarzania informacji.

Drugi dzień konferencji dotyczyć będzie postrzegania podmiotowej obecności pacjenta w badaniach, w celu osiągnięcia sukcesu terapeutycznego oraz zapewnienia bezpieczeństwa terapii poprzez udział pacjentów w komisji bioetycznej oraz uczestnictwo w Funduszu Kompensacyjnym. Ta część wydarzenia została zaplanowana w module otwartym dla środowiska medycznego, stowarzyszeń pacjenckich oraz osób indywidualnych, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę o badaniach klinicznych, są uczestnikami badań klinicznych lub rozważają udział w nich.

Konferencja odbędzie się w Auli Instytutu przy ul. Spartańskiej 1 w Warszawie, z możliwością wzięcia udziału online w tym wydarzeniu. Rejestracja wraz z programem konferencji jest dostępna dla wszystkich uczestników na stronie: https://innowacjewbadaniach.medius.com.pl/. Udział w konferencji jest nieodpłatny, po rejestracji na stronie. Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymają drogą e-mailową certyfikat oraz punkty edukacyjne. Organizatorzy zapraszają wszystkich specjalistów w dziedzinie medycyny i nauk pokrewnych oraz naukowców, studentów i organizacje pacjenckie do aktywnego wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.