Wyślij
Udostępnij:
 
 
Otępienie w praktyce
 
Działy: Polecamy
Najnowsze doniesienia dotyczące etiologii różnych typów otępień i eksperymentalnych metod leczenia oraz rekomendacje dotyczące zasad postępowania w codziennej praktyce lekarskiej - z takimi zagadnieniami będą mogli się zapoznać uczestnicy konferencji pt.: "Otępienie w praktyce". Spotkanie już po raz drugi odbywa się z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Alzheimerowskiego.
Jak podkreślają organizatorzy opieka nad pacjentami z otępieniem angażuje przedstawicieli różnych specjalności: lekarzy rodzinnych, psychologów, neurologów, psychiatrów i geriatrów. Do tej właśnie grupy lekarzy kierowana jest konferencja. Co znajdzie się w programie?

Wykład pt.: "Kryteria kliniczne rozpoznawania otępienia" wygłosi prezes Polskiego Towarzystwa Alzheimerowskiego prof. Andrzej Szczudlik.
Z kolei wiceprezes PTA prof. Maria Barcikowska podzieli się z uczestnikami wątpliwościami związanymi z rozpoznawaniem choroby Alzheimera u osób bez objawów klinicznych z uwzględnieniem roli biomarkerów.
Na pytanie: Czy w każdym przypadku choroby Parkinsona rozwinie się otępienie, odpowie prof. Jarosław Sławek.
Nowe perspektywy leczenia choroby Alzheimera i innych schorzeń neurozwyrodnieniowych zaprezentuje prof. Wojciech Maksymowicz.

To tylko część tematów, które zostaną poruszone podczas konferencji. W programie zaplanowano sesje: Rozpoznawanie chorób otępiennych, Odmienne stany świadomości, Zaburzenia neuropsychiczne w otępieniach – uaktualnione zasady terapii, Profilaktyka niefarmakologiczna, Używanie substancji psychoaktywnych u osób z otępieniem.

Konferencję zakończy sesja przedstawiająca przykłady różnych systemów wsparcia pacjentów i opiekunów.
Wydarzenie odbędzie się 8-9 czerwca w Warszawie.
Szczegółowe informacje na stronie internetowej konferencji. Rejestracja trwa, liczba miejsc ograniczona.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe