Archiwum

Priorytety w Ochronie Zdrowia 2023 – dr Gałązka-Sobotka o opiece nad pacjentem z chorobą Parkinsona ►

Udostępnij:
Znaczenie, korzyści i możliwości wprowadzenia kompleksowej opieki nad pacjentem z chorobą Parkinsona będzie 25 stycznia tematem debaty podczas Priorytetów w Ochronie Zdrowia 2023. Wśród prelegentów jest dr n. ekon. Małgorzata Gałązka-Sobotka z Uczelni Łazarskiego.
Nowoczesny model opieki nad pacjentami z chorobą Parkinsona to według dr Gałązki-Sobotki jeden z ważniejszych problemów m.in. z powodu jego skali. Parkinson znajduje się w grupie najczęstszych chorób ośrodkowego układu nerwowego – cierpi na niego 1–2 proc. populacji powyżej 65. roku życia. W Polsce chorych jest około 90 tys. osób.

– Choroby neurologiczne obok onkologicznych i kardiologicznych stanowią jedno z największych obciążeń dla systemu ochrony zdrowia, jest także obciążeniem w wymiarze społecznym, m.in. z powodu konieczności zaangażowania w opiekę rodziny i bliskich pacjenta. Dlatego poszukuje się metod, które pozwolą na efektywniejsze, skuteczniejsze i bardziej przyjazne pacjentowi zarządzanie chorobą – mówi dr n. ekon. Małgorzata Gałązka-Sobotka, dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego oraz dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Kilka lat temu Polskie Towarzystwo Neurologiczne we współpracy z Instytutem Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego w Warszawie opracowało koncepcję skoordynowanej opieki nad pacjentem z chorobą Parkinsona. Będzie ona przedmiotem debaty podczas Priorytetów w Ochronie Zdrowia 2023.

Panel na temat kompleksowej opieki nad pacjentem z chorobą Parkinsona zaplanowano na 25 stycznia o godz. 10.10.

Zaproszeni paneliści:
– Zbigniew Ajchler, Sejm RP,
– Małgorzata Gałązka-Sobotka, Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego,
– Dariusz Koziorowski, Polskie Towarzystwo Choroby Parkinsona i Innych Zaburzeń Ruchowych, Polskie Towarzystwo Neurologiczne, Warszawski Uniwersytet Medyczny,
– Wojciech Machajek, Fundacja Chorób Mózgu,
– przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia,
– Jarosław Sławek, Gdański Uniwersytet Medyczny, Szpital św. Wojciecha w Gdańsku,
– Agnieszka Słowik, konsultant krajowa w dziedzinie neurologii, Szpital Uniwersytecki w Krakowie,
– Roman Topór-Mądry, Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Moderatorem będzie Jakub Gierczyński.

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania zapowiedzi dr Małgorzaty Gałązki-Sobotki:



Program konferencji dostępny poniżej:
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.