Wyślij
Udostępnij:
 
 
Trzy dni, blisko sto wykładów na Zjeździe PTR!
 
Działy: Polecamy
Wypracowanie standardów w optymalizacji leczenia pacjentów z chorobami reumatycznymi – to jeden z głównych celów XXIII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego.
W trzydniowym programie XXIII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego zaplanowano blisko sto wykładów poświęconych chorobom reumatycznym. Uznani eksperci przedstawią najnowsze doniesienia i wytyczne dotyczące leczenia wybranych schorzeń. Zjazd umożliwi zapoznanie się z nowościami, ale przede wszystkim stanie się okazją do osobistego spotkania uznanych autorytetów z dziedziny reumatologii.

Uczestnicy zapoznają się m.in. z: aktualnymi strategiami leczenia MIZS (z odniesieniem do możliwości leczenia w Polsce w porównaniu z innymi krajami), postępami personalizacji terapii chorych na RZS, kontrowersjami wokół leczenia dny moczanowej i hiperurykemii, racjonalną diagnostyką serologiczną w reumatologii, nowymi biomarkerami jako narzędziami w diagnostyce i leczeniu młodzieńczego idiopatycznego zapalenia stawów, algorytmami zastosowania ultrasonografii u chorych na reumatoidalne zapalenie stawów (stanowisko grupy eksperckiej TUI).

W trakcie wydarzenia nie zabraknie odpowiedzi na ważne pytania dotyczące problematycznych kwestii w dziedzinie reumatologii: Czy wtórny zespół antyfosfolipidowy (APS) wpływa na parametry przepływu pozagałkowego krwi u chorych z toczniem rumieniowatym układowym (SLE)?, Jak postępować, gdy leczenie RZS nie przynosi wyników?, Czy leczenie biologiczne reumatoidalnego zapalenia stawów może indukować chorobę nowotworową?, Czy możemy zmniejszyć ryzyko powikłań sercowo-naczyniowych w RZS, ŁZS, ZZSK?

To tylko część zagadnień ujętych w programie. Zachęcamy do poznania szczegółów! TUTAJ
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe