Wyślij
Udostępnij:
 
 

WCCI 2021, czyli 25 lat kardiologii interwencyjnej w Polsce

Autor: Jacek Rubinstein |Data: 18.06.2021
 
 
Od 23 do 25 czerwca będą się odbywać 25. warsztaty Warsaw Course on Cardiovascular Interventions (WCCI) organizowane przez Fundację Wspierania Kardiologii Interwencyjnej pod auspicjami Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (PTK) oraz we współpracy z EAPCI i EuroPCR.
Warsztaty służą rozwojowi polskiej kardiologii i pacjentom, którzy zyskują dostęp do kardiologii na najwyższym poziomie i szansę na dłuższe i lepsze życie.

- Dzięki wymianie wiedzy, doświadczeń i najlepszych praktyk między specjalistami z całego świata mamy unikatową możliwość szerzenia wiedzy zarówno z zakresu kardiologii, jak i medycyny w ogóle. Aby uhonorować osoby, które z nami współtworzyły to wydarzenie, organizujemy w tym roku również międzynarodową debatę „25 lat WCCI, czyli stymulacja rozwoju polskiej kardiologii interwencyjnej”, podczas której będziemy nie tylko wspominać kamienie milowe z naszej dziedziny zaprezentowane na warsztatach, ale też dyskutować o światowej strategii dla kardiologii interwencyjnej po pandemii COVID-19. - podkreśla prof. Robert J. Gil, dyrektor WCCI, kierownik Kliniki Kardiologii Inwazyjnej w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA.

Program Warsztatów WCCI 2021 koncentruje się wokół następujących zagadnień:
- rewaskularyzacja tętnic wieńcowych ze szczególnym uwzględnieniem wielonaczyniowej choroby wieńcowej;
- przewlekłe niedrożności tętnic wieńcowych;
- choroby pnia lewej tętnicy wieńcowej;
- bifurkacje wieńcowe;
- choroby strukturalne serca, w tym interwencje na zastawce aortalnej i mitralnej, a także zamykanie uszka lewego przedsionka;
- interwencyjne leczenie udaru mózgu.

Tematy poruszane podczas warsztatów mają doniosłe znaczenie nie tylko dla rozwoju kardiologii w Polsce, ale także ze względów społecznych.

- Społecznym celem jest zwrócenie uwagi na potrzeby pacjentów kardiologicznych w Polsce oraz konieczność zapewnienia im kompleksowej opieki kardiologicznej. Zdajemy sobie sprawę, że media i dziennikarze są naszymi sprzymierzeńcami i partnerami w dążeniu do tego celu. Dlatego już po raz kolejny organizujemy wspólnie z fundacją Instytut Świadomości niezwykle ważną debatę Media Świadome Kardiologii, podczas której podsumujemy rok pandemii w kardiologii i będziemy rozmawiać o niezbędnych rozwiązaniach dla polskich pacjentów w najbliższym czasie. - wyjaśnia prof. Adam Witkowski, dyrektor WCCI, kierownik Kliniki Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej Instytutu Kardiologii w Aninie, prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Wydawnictwo Termedia objęło patronat medialny nad jubileuszowym wydarzeniem.

 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.