Wyślij
Udostępnij:
 
 
Zaburzenia krzepnięcia krwi w codziennej praktyce lekarskiej
 
Działy: Polecamy
Z zaburzeniami krzepnięcia krwi mają do czynienia lekarze prawie wszystkich specjalności, a niektóre z tych zaburzeń występują powszechnie. Temu zagadnieniu przygląda się w nowej książce, jej autor prof. Jerzy Windyga. Pozycja ukaże się już jesienią nakładem Wydawnictwa Termedia.
Pod pojęciem hemostazy należy rozumieć zespół procesów fizjologicznych, które zapewniają sprawne hamowanie krwawienia po przerwaniu ściany naczynia krwionośnego, szczelność łoża naczyniowego i płynność krążącej. Czy stwierdzenie u pacjenta wydłużonego czasu krzepnięcia zawsze świadczy o skazie krwotocznej? Czy nieoznaczalny czas krzepnięcia jest zawsze poważnym sygnałem alarmowym? Czy prawidłowe wyniki testów przesiewowych hemostazy wykluczają skazę krwotoczną? Czy skrócenie czasu krzepnięcia ma znaczenie kliniczne? – to tylko część pytań, na które odpowiedzi znajdzie czytelnik w książce "Zaburzenia krzepnięcia krwi w codziennej praktyce lekarskiej".

Książka zaczyna się od scharakteryzowania elementów hemostazy i omówienia oddziaływań między tymi elementami. Ta część podręcznika zawiera dużo informacji teoretycznych, bez których nie można zbudować solidnej wiedzy o hemostazie. W kolejnych rozdziałach omówiono w możliwie kompleksowy sposób skazy krwotoczne, defekty krzepnięcia wiodące do powikłań zakrzepowo-zatorowych oraz stany zakrzepowo-krwotoczne. Dużą wagę przywiązano do laboratoryjnych aspektów badania hemostazy, w tym doboru odpowiednich testów diagnostycznych oraz zasad interpretacji uzyskanych wyników.

Zamówienia na książki można składać TUTAJ
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe