Termedia.pl
 
 
Ostre stany w kardiologii
pod redakcją Andrzeja RynkiewiczaFormat B5
Liczba stron 280
Oprawa miękka
wydawnictwo Termedia
ISBN: 978-83-62138-46-3
 
Ostre stany w kardiologii, będące bezpośrednim zagrożeniem życia, wymagają podjęcia szybkich, często błyskawicznych decyzji celem wybrania skutecznej strategii postępowania. Dotyczą one wyboru zarówno najkrótszej, jak i najbardziej skutecznej drogi diagnostycznej oraz terapii. Dzięki wspaniałym osiągnięciom kardiochirurgów i współpracujących z nimi anestezjologów powstawały oddziały intensywnej terapii ratujące życie w sytuacjach, które jeszcze niedawno zostałyby uznane za beznadziejne. Kolejną wielką zmianą było powszechne zastosowanie przezskórnych technik inwazyjnych. Upowszechnienie się tych umiejętności i rozwój technologii umożliwiły tworzenie oddziałów intensywnej terapii kardiologicznej nie tylko wośrodkach dysponujących kardiochirurgią.
Publikacja pod redakcją Andrzeja Rynkiewicza poświęcona jest ostrym stanom kardiologicznym i opiera się głównie na doświadczeniu zdobytym przez zespół I Katedry i Kliniki Kardiologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz współpracujących z nią Klinik ACK GUM.
Znaczną jej część stanowią informacje praktyczne zdobyte podczas kilkuletniego działania oddziału intensywnej terapii kardiologicznej w jednym szpitalu akademickim. Niezwykle cennym wkładem w książkę jest również doświadczenie wynikające z dyskusji i konsultacji z kardiochirurgami, chirurgami naczyniowymi, anestezjologami, nefrologami oraz neurologami.
Share:
Share:
 
Quick links
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.