Poznań dla swoich dziewcząt: szczepienia HPV

Udostępnij:
Poznań wprowadził zmiany w realizacji programu profilaktyki zakażeń wywołanych wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Szczepienia ponownie dostępne będą dla niektórych dziewcząt urodzonych w latach 2001 i 2002, które do tej pory z nich nie skorzystały.
- Co roku zachorowalność na raka szyjki macicy dotyczy około 4 tysięcy kobiet. Połowa z nich umiera. Od 2008 roku miasto Poznań realizuje programy profilaktyki zakażeń wywołanych wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), w tym raka szyjki macicy, w celu ograniczenia zachorowań – pisz „Portal Samorządowy”.

Każdego roku korzysta z nich od kilkuset do około 2 tysięcy osób. Obecnie realizowany jest program szczepień dla roczników 2003 - 2005.

Z uwagi na napływające prośby o możliwość zaszczepienia dziewcząt z roczników 2001 i 2002, dla których program profilaktyki został już zakończony, miasto wprowadziło dodatkowe możliwości skorzystania z bezpłatnych szczepień.

- Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Poznania - mówi Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania. - Możemy zrobić wiele, by młodzież nie była obarczona ryzykiem nosicielstwa wirusa brodawczaka lub zachorowań na raka szyjki macicy, które często kończą się tragicznie – dodaje.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.