Dawid Zuchowicz/Agencja Gazeta

Wiceminister Miłkowski o rekomendacjach dotyczących opieki nad pacjentami z COVID-19 ►

Udostępnij:
Wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski w rozmowie z „Menedżerem Zdrowia” omawia dokument „Polskie zalecenia diagnostyczno-terapeutyczne oraz organizacyjne w zakresie opieki nad osobami zakażonymi lub narażonymi na zakażenie SARS-CoV-2” opracowany przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji na zlecenie Ministerstwa Zdrowia.
Jak wiceminister ocenia polskie rekomendacje postępowania diagnostyczno-terapeutycznego przy zakażeniach koronawirusem?



Co ważnego znajduje się w dokumecie?



Formułując zalecenia dotyczące leczenia pacjentów zakażonych SARS-CoV-2, eksperci biorą pod uwagę wyniki badań pierwotnych leków, wskazywanych jako skuteczne w terapii COVID-19. Na liście preparatów ocenianych w leczeniu chorych są m.in. heparyny, osocze ozdrowieńców, tocilizumab, chlorochina oraz hydroksychlorochina, remdesiwir, fawipirawir, lopinawir/ritonawir, azytromycyna. W przypadku kortykosteroidów eksperci AOTMiT wykazują, że systemowe stosowanie kortykosteroidów powinno być realizowane u chorych na COVID-19 i wentylowanych mechanicznie, u których doszło do zespołu ostrej niewydolności oddechowej (ARDS).

Jakie są dostępne opcje terapeutyczne w COVID-19?



Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: „Polskie zalecenia diagnostyczno-terapeutyczne oraz organizacyjne w zakresie opieki nad osobami zakażonymi lub narażonymi na zakażenie SARS-CoV-2”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.