DERMATOLOGIA

Serwis dermatologiczny

 
Dermatologia interwencyjna
pod redakcją Agnieszki Owczarczyk-Saczonek

Format: B5
Liczba stron: 372
Oprawa miękka

Pobierz spis treści
Termedia sp. z o.o.
ISBN: 978-83-7988-290-8
Rok wydania: 2021
99.00 zł (w tym VAT 5%)
nakład wyczerpany
Interesuje mnie ta książka
 
 
Wydanie książki Dermatologia interwencyjna pod redakcją dr hab. n. med. Agnieszki Owczarczyk-Saczonek jest pierwszym podręcznikiem na polskim rynku wydawniczym poświęconym nagłym przypadkom chorób skóry, które mogą stanowić zagrożenie dla życia pacjenta.

Autorzy poszczególnych rozdziałów wykazali się dogłębną wiedzą prezentowanych zagadnień i pod okiem znakomitych praktyków stworzyli razem dzieło potrzebne w pracy nie tylko dla dermatologów zajmujących się pilnymi przypadkami w poradni i na dyżurze, lecz także dla lekarzy innych specjalności pracujących w ambulatoriach pomocy doraźnej oraz lekarzy rodzinnych.

Niewątpliwą zaletą tej publikacji jest dobrze i przystępnie przedstawiona diagnostyka różnicowa, podparta dużą liczbą zdjęć przypadków własnych, co w diagnostyce dermatologicznej jest szczególnie ważne. Każdy lekarz praktyk doceni przedstawione schematy leczenia „krok po kroku” uwzględniające postępowanie terapeutyczne również u dzieci i kobiet w ciąży. Przedstawiona wiedza jest dobrze uporządkowana, a autorzy przyjęli spójny schemat opisywania poszczególnych problemów, co zdecydowanie ułatwia ich przyswojenie.

Dermatologia interwencyjna to podręcznik o dużej wartości naukowej, dydaktycznej, praktycznej i edytorskiej, który powinien pojawić się na biurku każdego lekarza praktyka chcącego poszerzyć swoją wiedzę.
Poleć książkę:
Udostępnij:
 
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.