Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Prof. Arkadiusz Jawień zaprasza na II Warsztaty Dobrej Praktyki Leczenia Ran

Autor: Jacek Rubinstein |Data: 18.05.2021
 
 
Polskie Towarzystwo Leczenia Ran po raz drugi organizuje warsztaty dotyczące postępowania z trudno gojącymi się ranami. Każdy z trzech dni konferencji odbywającej się od 23 do 25 czerwca 2021 r. został poświęcony innemu rodzajowi ran.
Trudno gojące się rany stanowią prawdziwe wyzwanie zarówno dla lekarzy, pielęgniarek, jak i samych pacjentów. PTLR stawia sobie za cel dotarcie z aktualną wiedzą do wszystkich zainteresowanych tą tematyką w ich codziennej praktyce i propagowanie najbardziej skutecznych metod leczenia. Biorąc pod uwagę złożoność problemu i różną etiologię każdej z ran, tegoroczne warsztaty zostały podzielone tematycznie na:

- dzień stopy cukrzycowej, środa 23.06.
- dzień owrzodzeń goleni, czwartek 24.06.
- dzień odleżyn, piątek 25.06.


Wiceprezes Zarządu PTLR, prof. dr hab. n. med. Arkadiusz Jawień szczególnie serdecznie zaprasza do udziału w drugim dniu warsztatów, podczas którego paneliści będą poszukiwali odpowiedzi na pytanie, czy każde owrzodzenie goleni to owrzodzenie żylne.

Po prezentacji najnowszej diagnostyki owrzodzeń, przekazaniu informacji dotyczących radzeniu sobie z owrzodzeniami w warunkach ambulatoryjnych, doborowi właściwych opatrunków, skutecznej kontroli wysięku i pielęgnacji skóry wokół owrzodzenia, a także szczegółów kompresjoterapii, prof. Jawień zaprasza do zadawania pytań i dyskusji.

Do panelu zaproszenie przyjęli m. in.:
- prof. dr. hab. n. med. Zbigniew Krasiński, kierownik Kliniki Chirurgii Naczyniowej, Wewnątrznaczyniowej, Angiologii i Flebologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, prezes elekt Polskiego Towarzystwa Flebologicznego w kadencji 2021-2024.
- prof. dr hab. n. med. Maria T. Szewczyk z Collegium Medicum w Bydgoszczy, UMK, współzałożycielka Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran i Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Angiologicznego, redaktor naczelna czasopisma „Pielęgniarstwo Chirurgiczne i Angiologiczne”.

Zobacz zaproszenie >>>>>Szczegóły programu znajdziesz tutaj >>>>>

ZOBACZ PROGRAM


Zarejestruj się na warsztaty >>>>>

BEZPŁATNA REJESTRACJA
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe