Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum

Apel o zwolnienie z części ustnej PES

Źródło: NRL
Autor: Iwona Konarska |Data: 28.09.2020
 
 
Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej prof. Andrzej Matyja w liście do sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefy Szczurek-Żelazko apeluje o zwolnienie lekarzy przystępujących w sesji jesiennej do Państwowego Egzaminu Specjalistycznego z części ustnej tego egzaminu.
Prezes NRL zwraca uwagę, że wzrastająca liczba potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 oraz zbliżający się jesienny sezon zachorowań na grypę sprawiają, że powody, które skłoniły ministra zdrowia do zwolnienia osób zdających PES w sesji wiosennej z części ustnej tego egzaminu są nadal aktualne i powinny skutkować podjęciem analogicznej decyzji w odniesieniu do sesji jesiennej PES.

Apel jest spowodowany licznymi sygnałami od przystępujących do PES tej jesieni, a obawiających się o swoje bezpieczeństwo w związku z sytuacją epidemiczną w kraju.

Przeczytaj także: „Ile rezydentur w postępowaniu jesiennym?”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe