Specjalizacje, Kategorie, Działy

Białystok pierwszym z pięciu miast konferencji Sobota Kardiometaboliczna – Jeden Chory, Wiele Problemów

Udostępnij:
10 lutego w Białymstoku rozpocznie się cykl konferencji Sobota Kardiometaboliczna – Jeden Chory, Wiele Problemów, organizowany w pięciu miastach w Polsce. Program wydarzenia obfituje w najnowszą wiedzę z obszaru kardiologii, diabetologii i endokrynologii.
W części warsztatowej zostaną zaprezentowane przypadki kardiologiczne, diabetologiczne i endokrynologiczne wraz z ich omówieniem i wskazaniem, kiedy wystarczą badania podstawowe, a kiedy sięgać po badania dostępne w opiece koordynowanej, oraz jak dobierać terapię do pacjenta.

Podczas części wykładowej specjaliści przedstawią zagadnienia dotyczące współistniejących czynników sercowo-naczyniowo-nerkowo-metabolicznych. Przytoczą trudne rozmowy z pacjentami na temat zmniejszenia masy ciała, mitów z internetu o szczepieniach, leczenia statyną czy insulinooporności. Nie zabraknie również przykładów nieprawidłowych wyników badań i prostych algorytmów postępowania.

PEŁNY PROGRAM


Kierownikami naukowymi konferencji są prof. dr hab. n. med. Aleksander Prejbisz i prof. dr hab. n. med. Piotr Dobrowolski.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Już dziś zachęcamy do rejestracji!

REJESTRACJA


Pozostałe spotkania z tego cyklu odbędą się w Rzeszowie (17.02), Lublinie (24.02), Wrocławiu (2.03) i Szczecinie (6.04). Zapraszamy!
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.