Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Dialogi Pediatryczne – czas start!

Redaktor: Krzysztof Zielonka |Data: 24.06.2022
 
 
Dokładnie o 9.00 rozpoczęła się nadzwyczaj interdyscyplinarna konferencja Dialogi Pediatryczne. Dwudniowe wydarzenie odbywa się w Gdańsku, a jego kierownikiem naukowym jest dr hab. n. med. Ernest Kuchar, kierownik Kliniki Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjnym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Dla uczestników przygotowano dziesięć sesji wykładowych poświęconych właściwej diagnostyce i leczeniu chorób pediatrycznych. Spotkanie rozpoczęła sesja dotycząca ciężkich infekcji i pozostałych stanów zagrażających życiu, a więc tego, co naprawdę liczy się w pediatrii. Pierwszego dnia będzie mowa również o zakażeniach inwazyjnych w grupach ryzyka, nagłych dusznościach u dzieci oraz o stanach napadowych, od tików po stan padaczkowy.

Drugi dzień rozpocznie się od sesji dotyczącej pomyłek i problemów prawnych w pediatrii. Następnie wykładowcy zajmą się kwestiami przewodu pokarmowego u dzieci, w tym ostrą biegunką i jej konsekwencjami, a także typowymi infekcjami w pediatrii wymagającymi antybiotykoterapii. Konferencję zakończy międzynarodowa sesja na temat zagrożeń epidemiologicznych i nowych problemów zdrowotnych.

STRONA WYDARZENIA
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.