Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

ECMO Wyzwania 2022 – Krajobraz po COVID-19

Redaktor: Krzysztof Zielonka |Data: 27.09.2022
 
 
21 i 22 października br. w Poznaniu odbędzie się konferencja ECMO Wyzwania 2022 – Krajobraz po COVID-19. To czwarta edycja konferencji skupiającej ekspertów z dziedziny krążenia pozaustrojowego.
Pandemia COVID 19 zmieniła rzeczywistość nieodwracalnie, również tę medyczną. Przyspieszyła ona w wielu krajach wdrażanie technik pozaustrojowych, poświęconych leczeniu ciężkiej niewydolności oddechowej. Liczba ośrodków akredytowanych przy ELSO i realizujących techniki pozaustrojowe po raz pierwszy przekroczyła 1000 na świecie. Szybki rozwój zespołów zajmujących się leczeniem pacjentów z krytyczną niewydolnością oddechową oraz rosnąca liczba urządzeń pozaustrojowych na stałe zagościły w obszarach nowoczesnej intensywnej terapii, również w Polsce.

Nadrzędnym celem konferencji ECMO Wyzwania 2022 – Krajobraz po COVID-19 będzie prezentacja sposobów wdrażania technik pozaustrojowych zarówno w nowych ośrodkach w Polsce, jak i tych rozwijanych w ośrodkach już doświadczonych, oraz prezentacja wyników stosowania ECMO w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce. Nie mniej ważnym zagadnieniem będzie ocena rzeczywistości postpandemicznej oraz możliwości wykorzystania stworzonego potencjału sprzętowego i zespołowego w kraju, a poświęconego technikom pozaustrojowym. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą Past-President ELSO Mark Ogino oraz Past-President EuroELSO Jan Belohlavek.

22 października organizatorzy zapraszają natomiast na sesje warsztatowe poświęcone technikom VA ECMO w rozszerzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej – ECPR.

Strona konferencji: https://www.ecmo2022.bok-ump.pl/
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.