Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Kolejne 80 tys. szczepionek przeciw COVID-19

Udostępnij:
Do 19 stycznia Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych dostarczy 80 tys. szczepionek do placówek POZ, aptek, szpitali i domów pomocy społecznej — poinformowało pod koniec minionego tygodnia Ministerstwo Zdrowia.
Infolinia straciła na popularności
Do tej pory do punktów szczepień trafiło ponad 700 tys. szczepionek, zaszczepiło się już 447 tys. osób. Resort zdrowia przypomina, że na szczepienie przeciw COVID-19 można zapisać się za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta (IKP), m.in. przez aplikację mojeIKP, telefonicznie w punkcie szczepień (placówce POZ lub aptece), bezpośrednio w punkcie szczepień lub przez infolinię 989 (w godz. 7.00–20.00).

– Najczęstszym sposobem zapisu na szczepienie jest kontakt z punktem szczepień, a najmniej popularną opcją – infolinia – poinformował resort zdrowia.

Szczepionkę Nuvaxovid (firmy Novavax) zmodyfikowaną na podwariant koronawirusa XBB.1.5 można przyjąć w ramach podstawowego szczepienia albo jako dawkę przypominającą. Szczepienia są dobrowolne i bezpłatne. Szczepić się mogą osoby, które ukończyły 12 lat i wcześniej nie szczepiły się przeciw COVID-19 oraz te, które się zaszczepiły, a od ostatniego szczepienia upłynęło co najmniej 6 miesięcy.

Przeczytaj także: „Przepisy utrudniają nastolatkom dostęp do szczepień przeciw COVID-19” i „Coraz więcej niechętnych do szczepień”.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.