Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Lekarze POZ będą nagradzani za wysoką wyszczepialność pacjentów

Źródło: PAP
Redaktor: Monika Stelmach |Data: 07.07.2021
 
 
– Pracujemy nad rozwiązaniami, które będą premiowały lekarzy POZ za wysoką wyszczepialność pacjentów – zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Przekazał także, że negocjacje z lekarzami POZ w sprawie przedłużenia umów zakończyły się sukcesem.
Szef resortu zdrowia wyjaśnił, jakie narzędzia planuje wprowadzić ministerstwo, aby lekarze POZ zachęcali pacjentów do szczepień.

– Lekarze POZ posiadają listę niezaszczepionych pacjentów. Pracujemy z prezesem Porozumienia Zielonogórskiego Jackiem Krajewskim i wiceprezesem Tomaszem Zielińskim nad rozwiązaniami, które będą premiowały wysokie wyszczepienie – powiedział Adam Niedzielski.

Wstępnie ustalono, że pierwszym progiem ma być 35–40 proc. wyszczepionych pacjentów z listy danego lekarza. Po osiągnięciu takiego poziomu otrzyma on premię. Jeśli wskaźnik będzie wyższy, to premia będzie rosła proporcjonalnie do odsetka zaszczepionych.

Adam Niedzielski zdradził też, że prowadzone są intensywne rozmowy ze środowiskiem lekarzy rodzinnych. Ministerstwo Zdrowia jest po etapie zakończonych sukcesem negocjacji przedłużenia umów. – Obie strony mogą być zadowolone z tego, że bezpieczeństwo pacjentów i stabilność systemu jest zagwarantowana na 1,5 roku – dodał minister zdrowia.

Przeczytaj także: „Jacek Krajewski: Lista przychodni, które miały stracić kontrakt, jest nieaktualna”.
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe