Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Usunięto guza z serca

Źródło: Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
Autor: Alicja Kostecka |Data: 29.11.2019
 
 
Tagi: guz serca
W Centrum Chorób Serca Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu przeprowadzono spektakularną operację usunięcia nowotworu z serca.
Zabieg został przeprowadzony u 30-letniego mężczyzny, u którego lekarze z USK wykryli guza zajmującego lewy przedsionek serca. Z uwagi na zaawansowane zmiany nowotworowe konieczna była natychmiastowa operacja ratująca życie.

Usunięcia guza dokonał dr Roman Przybylski. – Guz szczelnie wypełniał lewy przedsionek serca, podjęliśmy więc natychmiastową decyzje o jego wycięciu. W tym celu musieliśmy wyjąć serce z klatki piersiowej pacjenta, dzięki czemu mogliśmy bezpieczne i skuteczne wyłuskać z jego komory guza w całości. Po rekunstrukcji lewej komory, serce wróciło do klatki piersiowej pacjenta - powiedział dr Przybylski. - Mam nadzieję, że daliśmy temu pacjentowi szansę na drugie życie – podkreślił.

Pacjent czuje się dobrze i w tym tygodniu ma opuści szpital. Nowotwory serca występują niezwykle rzadko. Często skutecznym ratunkiem jest właśnie autoprzeszczep serca, po usunięciu, powstałych w nim zmian nowotworowych. W Polsce takich operacji przeprowadzono do tej pory tylko kilka.
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe