Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Comarch

Wsparcie placówek medycznych w czasie pandemii

Autor: Aleksandra Lang |Data: 13.10.2020
 
 
W sytuacji gwałtownego rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 praca służby zdrowia poważnie się zmieniła. Szpitale, przychodnie, gabinety i pracownie medyczne szukają sposobu, jak w sytuacji zagrożenia pogodzić efektywną i bezpieczną pracę ośrodka ze świadczeniem wysokiej jakości usług dla pacjentów.
Odpowiedzią może być nowoczesne oprogramowanie do zarządzania placówkami medycznymi. Firma zintegrowała właśnie system Optimed NXT i aplikację HealthNote, usprawniając komunikację personelu medycznego z pacjentami oraz przepływ dokumentacji.

Czym są Comarch Optimed NXT i Comarch HealthNote?
W warunkach reżimu sanitarnego bardzo ważne jest maksymalne odciążenie pracowników placówki w trakcie wykonywania codziennych obowiązków, a także optymalizacja wszystkich procesów zachodzących w całym ośrodku.

Nowoczesny, elastyczny system klasy HIS
W odpowiedzi na te oraz inne wyzwania powstał medyczny system informatyczny Comarch Optimed NXT z 6 modułami podstawowymi i 30 specjalistycznymi – dzięki temu jego pracę można dostosować do potrzeb każdego podmiotu medycznego. Podstawową zaletą Optimed NXT jest digitalizacja, a tym samym usprawnienie wielu procedur wymagających od pracowników obsługi manualnej. Implementacja systemu pozwala np. na zautomatyzowane uzupełnianie dokumentów przy użyciu spersonalizowanych szablonów oraz wbudowanych katalogów ICD9, ICD10 i Pharmindex, szczegółową edycję uprawnień dla wielu użytkowników oraz podgląd historii modyfikacji. Ułatwia ponadto przepływ dokumentacji medycznej (również pomiędzy wieloma podmiotami) i organizację usług telemedycznych, a także gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo danych. Ostatni element jest szczególnie istotny w kontekście statystyk Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU), według których podczas pandemii liczba cyberataków na służbę zdrowia wzrosła aż o 600 proc..Elektroniczna historia zdrowia zawsze pod ręką
Od teraz wszystkie placówki medyczne wdrażające system informatyczny Optimed NXT będą mogły zaproponować swoim pacjentom ofertę wzbogaconą o Comarch HealthNote – darmową aplikację, która pełni funkcję mobilnej książeczki zdrowia. Użytkownicy mają możliwość bieżącego wprowadzania do niej zarówno własnych pomiarów parametrów zdrowotnych, jak i dokumentacji medycznej ze wszystkich wizyt w placówkach medycznych. Jeśli niepokoją ich jakieś objawy, również mogą je tam odnotować, a następnie udostępnić lekarzowi podczas wizyt stacjonarnych, teleporad czy wideokonsultacji. Dostęp do tych danych nie wymaga od lekarza zakładania konta – wystarczy mu dostęp do internetu. Wszystkie informacje przechowywane są w bezpiecznej chmurze Comarch EHR, w efekcie czego ryzyko ich utraty lub kradzieży nie istnieje. Jak wynika z raportu OSOZ Polska na temat aplikacji mobilnych dla służby zdrowia z 2019 roku, polscy przedstawiciele personelu medycznego przyznają, że zastosowanie cyfrowych technologii medycznych ma pozytywny wpływ na ich własne doświadczenia oraz na doświadczenia ich pacjentów.

Jak na integracji Optimed NXT i HealthNote zyskają szpitale i pacjenci?
Integracja obu rozwiązań Comarch to szereg korzyści dla wszystkich osób i podmiotów zaangażowanych w świadczenie usług medycznych. Najważniejsze z nich to:
• maksymalne zabezpieczenie wrażliwych danych medycznych,
• zmniejszenie liczby wniosków o wydanie dokumentacji medycznej,
• oszczędność czasu pacjentów i personelu medycznego,
• dodatkowy kanał komunikacji z pacjentami,
• sprawny obieg informacji,
• nowoczesny i postępowy wizerunek placówki.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub porozmawiać o konkretnej ofercie dla swojej placówki, kliknij www.comarch.pl/healthcare/optimed-nxt-i-comarch-healthnote.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe