Specjalizacje, Kategorie, Działy
login.gov.pl

mObywatel bez unijnego certyfikatu COVID-19

Udostępnij:
Z aplikacji mObywatel znika przypisany dotąd do niej unijny certyfikat szczepienia przeciwko COVID-19. Po wejściu w link uzyskujemy informację, że dostępny jest nadal na stronie pacjent.gov.pl i w aplikacji mojeIKP.
W mObywatelu, który zyskuje coraz więcej zwolenników, pojawiają się co jakiś czas nowe funkcjonalności. W tym roku zapowiadane są kolejne, m.in. moduł „Stłuczka”, zarządzenie dowodem tożsamości, „Moja firma” czy możliwość rejestracji samochodu. Przygotowywane są też legitymacja osoby z niepełnosprawnością, podpisywanie dokumentów profilem zaufanym i e-dowodem, legitymacja Honorowego Dawcy Krwi, e-doręczenia.

Zanim jednak pojawią się wspomniane nowości, znika z aplikacji unijny certyfikat poświadczający szczepienie przeciwko COVID-19. W dalszym ciągu jest on dostępny na stronach pacjent.gov.pl i moje IKP.

Certyfikat COVID w aplikacji mObywatel pojawił się w czerwcu 2021 r. i potwierdzał, iż osoba nim się posługująca przebyła zakażenie COVID-19, posiada negatywny wynik testu COVID-19 (czas ważności certyfikatu to 48 godzin) lub w pełni została zaszczepiona, kolejnymi dawkami szczepionek (jaką i kiedy). Przedstawianie certyfikatu wymagane było przede wszystkim przy okazji podróży zagranicznych.

Przeczytaj także: „Grupa krwi w aplikacji mObywatel?” i „PWZ w aplikacji mObywatel? – NIL zakończył prace”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.