Działania Polpharmy wśród najlepszych praktyk CSR

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Kamila Gębska
|
Źródło: polpharma.pl,KG
Sześć praktyk Polpharmy znalazło się w 13. edycji Raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. W wydawanym corocznie raporcie zaprezentowano prawie 700 przykładów działań CSR firm, z których co trzecia stanowiła praktykę długoletnią.
– Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2014. Dobre praktyki” jest pewnym obrazem stanu CSR w Polsce, zaangażowania firm w temat i stopnia ich zaawansowania. Widać postęp w upowszechnianiu społecznej odpowiedzialności biznesu, o czym świadczy aż 420 przykładów działań CSR po raz pierwszy zgłoszonych do naszej publikacji – mówi Mirella Panek-Owsiańska, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Opisane praktyki są realizowane przez 124 firmy, w tym 31 z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Wszystkie zostały pogrupowane według siedmiu obszarów normy ISO 26000: ład organizacyjny, prawa człowieka, praktyki z zakresu pracy, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej.

Praktyki Polpharmy ujęte w raporcie to: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu organizowany w Starogardzie Gdańskim, promocja transportu publicznego – „Zielone bilety”, Program Oszczędzania Energii, Program Etyczny Grupy Polpharma, Ogólnopolski Program Edukacyjno-Informacyjny „Przygotuj się na wstrząs” oraz kontynuacja kampanii „Ciśnienie na życie”, która znalazła się w zestawieniu praktyk długoletnich.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.