Wyślij
Udostępnij:
 
 
Sześciu ministrów zdrowia, ramię w ramię, zaapelowało do władz Unii Europejskiej
Źródło: BL, Ministerstwo Zdrowia
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 15.12.2018
 
 
Ministrowie zdrowia Polski, Niemiec, Bułgarii, Czech, Francji i Hiszpanii napisali wspólny list w sprawie unijnych regulacji dotyczących oceny technologii medycznych. Nie chcą obowiązkowego stosowania wspólnych (unijnych) ocen klinicznych.
Ministrowie podkreślili, że rozwiązanie to ogranicza kompetencje państw członkowskich w zakresie kształtowania ich polityki zdrowotnej, organizacji systemu ochrony zdrowia i opieki zdrowotnej.

List został skierowany do Komisji Europejskiej oraz do Austrii, sprawującej obecnie prezydencję w Radzie UE, a także do Rumunii, która to przewodnictwo przejmie 1 stycznia 2019 r.

- Patrząc z krajowej perspektywy, obowiązek stosowania wspólnych ocen klinicznych potencjalnie mógłby utrudnić kreowanie polityki lekowej dostosowanej do lokalnych warunków oraz kontrolę i planowanie wydatków, a także określanie warunków refundacji leków – napisali ministrowie.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe