Wyślij
Udostępnij:
 
 
Sztab kryzysowy Polskiej Federacji Szpitali w sprawie opt-out
 
Działy: Aktualności
Ministerstwo, rezydenci – ale także same szpitale przygotowują się do sytuacji kryzysowej, którą może wywołać protest opt-out. Strategią działania zajmie się Polska Federacja Szpitali na czwartkowej konferencji programowej w Nieporęcie.
Ministerstwo zweryfikowało wstępne szacunki i podało klauzulę opt-out wypowiedziało – zgodnie z danymi z 1 grudnia - 2310 lekarzy. Rezydenci podają inną liczbę – ok. 2,8 tys. osób, jednak zaznaczają, że uwzględnia ona także tych, którzy zadeklarowali, że 1 stycznia nie podpiszą powtórnie klauzuli.

- Polska Federacja Szpitali podejmuje działania związku z narastającym problemem wypowiadania klauzul opt-out przez lekarzy rezydentów, a także przeanalizuje to zjawisko w odniesieniu do grupy lekarzy specjalistów – czytamy w komunikacie federacji.

- Podczas Jesiennej Konferencji Programowej PFSz 7 grudnia 2017 dyrektorzy szpitali zrzeszonych w PFSz przedstawią raporty sytuacyjne, a następnie odbędzie się dyskusja na temat stanowiska i dalszych strategicznych działań PFSz – mówi Jarosław J. Fedorowski, prezes federacji (na zdj.).

PFSz apeluje do dyrektorów szpitali o wspólne działania mające na celu rozwiązanie narastającego kryzysu w obszarze kadr medycznych oraz w obliczu niedostatecznego finansowania ochrony zdrowia w naszym kraju.

- PFSz od początku działania stoi na stanowisku, że rozwiązywanie kluczowych problemów w systemie ochrony zdrowia powinno odbywać się na zasadzie "opt-in" wszystkich uczestników systemu – dodaje Federowski.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe