SPECJALIZACJE
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Vyzulta – zatwierdzona przez FDA w leczeniu jaskry
 
Działy: Aktualności
Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła roztwór oftalmiczny bunodu latanoprostu o stężeniu 0,024% (Vyzulta, Bausch & Lomb / Nicox SA) do zmniejszania ciśnienia wewnątrzgałkowego (IOP) u pacjentów chorujących na jaskrę z otwartym kątem przesączania lub nadciśnieniem ocznym.
Latanoprost bunod ma podwójny mechanizm działania. Jest szybko metabolizowany in situ do kwasu latanoprostowego, który działa przede wszystkim w obrębie drogi naczyniówkowej, powodując zwiększenie odpływu cieczy wodnistej , natomiast mononitrat butanodiolu uwalnia tlenek azotu (NO), celem zwiększenia odpływu przez siatkę beleczkową i kanał Schlemma.
Latanoprost bunod to pierwszy analog prostaglandyny, który zapewnia stałą redukcję ciśnienia wewnątrzgałkowego. Badania wykazały, że poziomy sygnalizujące NO są zmniejszone w oczach pacjentów z jaskrą, co stanowi uzasadnienie terapeutycznej wartości cząsteczek uwalniających tlenek azotu dla pacjentów z jaskrą z otwartym kątem przesączania lub nadciśnieniem ocznym.
Bezpieczeństwo i skuteczność produktu Vyzulta zostały potwierdzone w licznych badaniach klinicznych, które wykazały istotne statystycznie różnice w obniżaniu ciśnienia wewnątrzgałkowego w porównaniu z tymololem i latanoprostem.
Jako jedna cząsteczka o podwójnym mechanizmie działania, Vyzulta zapewnia synergię leczenia, która działa w celu zmniejszenia IOP poprzez zwiększenie odpływu zarówno przez siateczkę beleczkową jak i szlaki naczyniówkowo-modzelowate.
Do najczęstszych działań niepożądanych ocznych należą: przekrwienie spojówek, podrażnienie oka, ból oka. Może wystąpić zwiększona pigmentacja tęczówki oraz wzrost rzęs.
Vyzulta ma być dostępna przed końcem roku.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe