123RF

Antyszczepionkowcy wdarli się do siedziby NIL

Wyślij:
Udostępnij:
Autor: Iwona Konarska
|
Źródło: NIL/IKA
Demonstrantów wyprowadziła policja, a Naczelny Sąd Lekarski wznowił obrady, których celem jest ocena działań lekarki.
Podczas rozprawy przed Naczelnym Sądem Lekarskim przeciwko lek. K. B. G.-W. grupa demonstrujących antyszczepionkowców wtargnęła do siedziby Naczelnej Izby Lekarskiej, nie stosując się do wprowadzonych obostrzeń związanych z pandemią. Protestujący demonstranci zachowywali się agresywnie i skandalicznie, stosując wyzwiska i groźby w stosunku do sędziów sądu lekarskiego, jednocześnie wykrzykując niecenzuralne słowa i niszcząc przy tym mienie NIL. Pomimo próśb nie chcieli opuścić pomieszczeń - tak informują obecni przy tym piątkowym wydarzeniu.

Do siedziby NIL została wezwana policja, która podjęła działania w celu umożliwienia dalszego procedowania rozprawy przed Naczelnym Sądem Lekarskim. Po wyprowadzeniu demonstrantów z siedziby NIL sąd wznowił posiedzenie.

Przeciwko osobom uczestniczącym w tym zajściu NIL składa zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.
Przypomnijmy, że szerszej publiczności lekarka, której bronili antyszczepionkowcy zaprezentowała się, gdy w Sejmie przekonywała do pomysłu zniesienia obowiązkowych szczepień. Mówiła wtedy, że rodzice, którzy nie chcą szczepić dzieci, nie zaniedbują ich, a przykładają do ich zdrowia szczególną wagę. Charakteryzując tych rodziców, powiedziała, że chcą oni także naturalnie prowadzić ciążę, np. bez regularnego USG.
Na swojej stronie internetowej lekarka pisze m.in.: - Niepokojącym zjawiskiem jest wzrost częstotliwości występowanie zaburzeń rozwojowych ze spektrum autyzmu dziecięcego właśnie w 2. roku życia. Zjawisko jest na tyle nowe, a lekarze pierwszego kontaktu zdają się być często mniej niż rodzice zaniepokojeni opóźnieniem lub zahamowaniem mowy, "dziwnymi" zachowaniami dzieci, że trudno jest na razie wypowiadać ostateczne opinie na temat wpływu szczepień na występowanie tych zaburzeń.
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.